هفته بیست‌ و‌ ششم کورس اسب‌دوانی گنبد برگزار شد

نسیم ورزش: هفته بیست‌و‌ششم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

http://media.mehrnews.com/d/2016/01/23/3/1976039.jpg

در هفته بیست‌و‌ششم این رقابت‌ها  ۵۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هفت دور هزار، هزار و ۵۵۰ و هزار و ۷۰۰ متری به رقابت پرداختند که در پایان ۵۳۰ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

 در دور اول اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۸ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالیجه عطا با اسب ایران طلا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و محمد خوجملی با اسب پوربه و اسحاق یزدانی با اسب سهند بهزاد به ترتیب دوم و سوم شدند.

 رقابت دور دوم میان اسب‌های تروبردداخلی دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که عیدمحمد غراوی با اسب ماه هج عنوان اول را به دست آورد و امان محمد قلرعطا با اسب هیپو و بنیامین جرجانی با اسب گلناز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

 در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و ۱۶ تا ۲۴ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب ساواش موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه عطا با اسب استیکت و پیمان قلرعطا با اسب فرنازگل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

 رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی سه تا پنج ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار و ۷۰۰ متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب دوبی پاشا زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب بوگاتی و نورمحمد بهادر با اسب مهاجر به ترتیب دوم و سوم شدند.

http://media.mehrnews.com/d/2016/01/23/3/1976036.jpg

 در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۸ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب تیپ انتل نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب چیچاریتو و محمد خوجملی با اسب قزل داغ نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

 اسب‌های دوخون سه ساله و ۲۴ تا ۳۶ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار و ۷۰۰ متر بودند که نادر صالح پور با اسب رامونا مقام اول را کسب کرد و کمال دالیجه عطا با اسب تیپ آندتل و پیمان قلرعطا با اسب سرور (۲) به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

 در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۶ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عیدمحمد غراوی با اسب آتیس زودتر از سایرین به مقصد رسید و نادر صالح پور با اسب تامیلا و یوسف دهش با اسب ببر سیاه به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

 گفتنی است؛ در هفته بیست‌و‌ششم این رقابت‌ها عیدمحمد غراوی با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و کمال دالیجه عطا با کسب دو مقام نخست و دو مقام دوم در رده بعدی ایستاد، همچنین نادر صالح پور یک مقام نخست و سه مقام دوم و بنیامین جرجانی یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کردند.

 هفته‌های بیست‌و‌هفتم و بیست‌و‌هشتم این رقابت‌ها، ۱۵ و ۱۶ بهمن در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو