هدف، توسعه ورزش همگانی بانوان است

 

نسیم ورزش: مشاور فرهنگی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در جلسه شورای راهبردی توسعه توسعه ورزش استان،  اظهار داشت: هدف اصلی برنامه ریزی یکساله برای عملیاتی کردن ورزش استان به خصوص توسعه ورزش همگانی در بانوان است.

میرزاییان با بیان اینکه این جلسه موضوعات مختلفی برای شکوفایی ورزش استان دارد، اذعان داشت: ارزیابی وضعیت، نقاط قوت و ضعف، چالش ها، اهداف کلان، چشم انداز، برنامه، اقدامات و نظارت می تواند نقش اساسی در شکوفایی ورزش استان داشته باشد.

همچنین مجتبی قدمی دیگر عضو ستاد راهبرد ورزشی استان با بیان اینکه سهم و قابلیت اجرایی مهمترین برنامه در بحث ورزش همگانی است، اذعان داشت: برای گسترش ورزش همگانی نیاز به حمایت رسانه های گروهی و جمعی، صدا و سیما، و از همه مهمترتبلیغ روحانیت به ورزش احتیاج است.
وی  با اشاره به اینکه برای اجرا و برنامه ورزش همگانی با دیگر ارگان ها تفاهم نامه امضا شود، گفت: نیمی از جمعیت ورزش کشور را بانوان شکل می دهند که باید از هر نظر حمایت مالی و معنوی شوند.

رئیس روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان نیز از کسب ۵۲ مدال جهانی و آسیایی در سه ماه نخست سال ۹۴ خبر داد و گفت: در سال ۹۳ ورزشکاران مازندرانی در معیت تیم ملی موفق به کسب ۳۳۴ مدال جهانی،آسیایی و بین المللی شدند.

 مجتبی رضایی از افزایش سرانه ورزشی در استان خبر داد و افزود: با مشارکت مدیریت ورزش استان سرانه و فضای ورزشی برای هر نفر به ۱/۱ سانتی متر مربع رسید که این سرانه در برنامه پنجم و ششم افزایش می یابد.

وی در پایان با بیان اینکه ۵/۱۶ درصد سهم ورزش بانوان در ورزش همگانی در سال ۹۳ بود، اذعان داشت: بیش از ۱۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته سال ۹۳ در ورزش مازندران فعالیت داشتند که سهم ورزشکاران بانوان ۵۱ هزار نفر بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *