در نیمه اول امسال ۱۲۲ مورد کودک آزاری در مازندران به ثبت رسیده است

نسیم ورزش : مدیرکل بهزیستی مازندران گفت که ۱۲۲ مورد کودک آزاری در نیمه اول امسال به اورژانس اجتماعی بهزیستی استان ارجاع شد.

 

مورد کودک آزاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سعید آرام افزود : ۹۶ مورد از این تعداد از طریق تماس با خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی شناسایی شد که نشان دهنده اهمیت و اثرگذاری این شماره تلفن در برخورد با کودک آزاری است .
وی با تاکید بر ضرورت معرفی این شماره تلفن به جامعه از طریق رسانه ها ، گفت : تنها ۶ مورد از کودک آزاری شناسائی شده از طریق پایگاه خدمات اجتماعی بود و ۲۰ مورد دیگر هم به صورت خودمعرف به مراکز اورژانس اجتماعی مراجعه کردند.
مدیرکل بهزستی مازندران افزود : همچنین در این مدت ۵۲ مورد خدمات سیار و اعزام تیم تخصصی به محل حادثه با موضوع کودک آزاری داشتیم که بیشتر آنها به حل مساله در محل انجامید .
وی ادامه داد : بررسی های دوباره ما از این موارد آسیب پذیر نشان می دهد که مشاوره های تخصصی و مراقبت های نامحسوس بهزیستی اثرگذار بوده و وضعیت مراقبتی از این کودکان به شکل چشمگیری بهبود یافته است.
آرام گفت : از تمامی موارد کودک آزاری که به اورژانس اجتماعی ارجاع شد ، تنها ۶ کودک در مراکز شبانه روزی بهزیستی استان پذیرش شده اند.
وی افزود : آمار اندک در این زمینه نشان می دهد که مداخله بموقع ، مشاوره درست و گسترده‌گی چتر حمایتی بهزیستی می تواند آثار مثبتی در پی داشته باشد.
بر اساس گزارش های رسمی ، پارسال ۵۰۰ مورد کودک آزاری به اورژانس های اجتماعی مازندران ارجاع و ۴۰ مورد منجر به صدور حکم عدم صلاحیت والدین برای نگهداری شده بود.
هم اکنون ۱۲ مرکز اورژانس اجتماعی ، ۲۰ مرکز شبه خانواده با تحت پوشش داشتن ۲۰۰ کودک در مازندران فعال است .
هم اکنون برای نخستین بار در کشور پویش مردمی ‘ به به کودک آزاری ـ احترام به کودکان آری ‘ در مازندران در حال اجراست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *