نگرانی امنیتی المپیک ریو

پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش : نیروهای امنیتی برخی کشورها به ماموران پلیس و ارتش برزیل در تامین امنیت بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو کمک می کنند.

نگرانی امنیتی المپیک ریو

 

تصمیم این کشورها پس از آن اتخاذ شد که هشدارهایی به توریست های کشورهای مختلف داده است. بر اساس این تصمیم دولت چین و بریتانیا با اعزام نیروهای امنیتی، به پلیس و ارتش برزیل در تامین امنیت بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو کمک می کنند.
بیش از ۸۵ هزار نیروی پلیس و ارتش برزیل مسئولیت تامین امیت بازی های المپیک ۲۰۱۶ را عهده دار هستند و برخی کشورهای دیگر نیز با اعزام نیروهای امنیتی این کشور را یاری می رسانند.
مراسم افتتاحیه بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو در نخستین ساعات بامداد شنبه به وقت تهران در ورزشگاه افسانه ای «مارکانا» برزیل با حضور مقام های ارشد ۴۵ کشور دنیا و با حضور «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد و مسئولان ارشد کمیته بین المللی المپیک برگزار شد.
ورزشگاه «مارکانا» شهر ریودوژانیرو در طول برگزاری این مراسم در حلقه امنیتی پلیس و ارتش برزیل قرار داشت و پلیس همه راه های ورودی به این ورزشگاه را در کنترل و تحرک هر جنبنده ای را زیر نظر داشت.
تجمع مخالفان دولت موقت برزیل و حامیان «دیلما روسف» رئیس جمهوری مخلوع این کشور در منطقه توریستی کوپا کابانا و اطراف ورزشگاه ماراکانا برای ساعاتی مانع ورود مشعل المپیک به ورزشگاه شد.
بر اساس این گزارش، روز گذشته – جمعه – نیز خبرنگاران همراه هیات بسکتبال چین در مسیر ترک فرودگاه ریو به سمت دهکده المپیک با صحنه تیراندازی و درگیری خیابانی مواجه شدند. البته به اعضای تیم خبری چین آسیبی وارد نشد و فقط شش فرد محلی در این حادثه کشته شدند.
به دلیل همین نگرانی ها دولت پکن شماری از نیروهای امنیتی و پلیس خود را راهی برزیل کرد، اقدامی که چین به ندرت در جریان بازی های المپیک انجام می دهد. اما این بار شماری از افسران و ماموران پلیس خود را به محل برگزاری این بازی ها اعزام کرد.
در هفته های گذشته نیز گزارش های متعددی از سرقت و حتی گروگانگیری در شهر «ریودوژانیرو» میزبان بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ گزارش شده است.
همچنین تارنمای روزنامه واشنگتن پست از برگزاری دومین تظاهرات ضد المپیک در شهر ریودوژانیرو خبر داد.
این تظاهرات پس از آتش زدن پرچم برزیل، به خشونت کشیده شد و پلیس با پرتاب گاز اشک آور، معترضان را متفرق کرد.
واشنگتن پست نوشت که در این تظاهرات، ماموران پلیس، افرادی را که اقدام به آتش زدن پرچم برزیل کرده بودند و سعی داشتند تا به ورزشگاه ماراکانا، محل برگزاری مراسم افتتاحیه نزدیک شوند، متفرق کرد.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ از ۱۵ تا ۳۱ مرداد با حضور ۱۰ هزار و ۸۲۰ ورزشکار از ۲۰۶ کشور و بر پایی ۳۰۴ رویداد در ۲۸ رشته ورزشی در شهر یودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در ۱۴ رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو