نگاهی به عملکرد تیم ملی هندبال جوانان در رقابت‌های آسیایی و جهانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تیم ملی هندبال جوانان ایران در یازدهمین دوره حضور خود در رقابت‌های آسیایی به دنبال کسب سهمیه جهانی است.


 هندبال

تیم ملی هندبال جوانان خود را برای پانزدهمین دوره مسابقات جوانان آسیا که از فردا یکم تا ۱۱ مرداد در اردن برگزار می‌شود، آماده می‌کند، این مسابقات جواز حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان است که در الجزایر برگزار می‌شود.

تیم ملی جوانان از سال گذشته تا الان ۱۸ مرحله اردو را پشت سر گذاشته که ۹ اردوی آن در قالب تیم نیروی زمینی تهران برای حضور در لیگ برتر بوده است. نخستین اردوی تیم ملی از اول مرداد سال ۱۳۹۴ در تهران برگزار شد و پس از آن چندین اردو در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، خوی ، مراغه و ارومیه برگزار شد. ضمن اینکه شاگردان کیوان صادقی چند اردوی تدارکاتی خارج از کشور هم در برنامه‌های آماده‌سازی خود داشتند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی جوانان جهان، ایران ۲ بار حضور داشته که به شرح زیر است:

۲۰۰۹ مصر، کسب رتبه ۱۷ جهان
۲۰۱۱ یونان، کسب رتبه ۱۲ جهان

در ۱۴ دوره گذشته مسابقات قهرمانی جوانان آسیا، ایران در ۱۰ دوره حضور داشته است که بهترین عناوین ایران به شرح زیر است:

۲۰۰۴ هند، کسب مقام سوم
۲۰۰۸ اردن، کسب مقام دوم
۲۰۱۰ تهران، کسب مقام سوم

همچنین ایران تا کنون ۴ دوره میزبان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا بوده است که تنها در سال ۲۰۱۰ توانست در جمع برترین‌ها قرار بگیرد.

تهران، ۱۹۹۰

مشهد، ۲۰۰۰

تهران، ۲۰۱۰

تبریز، ۲۰۱۴

برنامه رسمی پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی هندبال جوانان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ را که قرار است از اول مرداد ۱۳۹۵ در امان پایتخت اردن برگزار شود اعلام شد. بر اساس این برنامه تیم ملی جوانان کشورمان بازی افتتاحیه این مسابقات را در روز اول مرداد ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران (ساعت ۱۸ به وقت اردن) در مقابل میزبان یعنی اردن برگزار می‌کند.

طبق اعلام سایت کنفدراسیون هندبال آسیا تیم امارات پیش از این در قرعه کشی مسابقات حاضر بود، اما به دلایلی از حضور در مسابقات انصراف داده و برنامه رقابت‌ها با سه تیم گروه D منتشر شده است.

گروه بندی مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا به شرح زیر است:

گروه A: ایران – ازبکستان – اردن

گروه B: ژاپن – عربستان – فلسطین

گروه C: کره‌جنوبی – بحرین – هند

گروه D: قطر – عراق – چین (تیم امارات از این گروه انصراف داده است)

تیم جوانان کشورمان دیدار دوم مقدماتی خود را روز ۳ مرداد ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران مقابل ازبکستان انجام می‌دهد و در صورت سرگروهی در مرحله دوم به ترتیب با تیم دوم گروه D ،تیم اول گروه C و تیم دوم گروه B بصورت دوره‌ای به رقابت می‌پردازد تا دو تیم اول این گروه به دیدارهای نیمه‌نهایی در روز ۱۰ مرداد ماه راه یابند.

برندگان دو دیدار نیمه‌نهایی روز ۱۱ مرداد دیدار فینال و بازنده‌ها در همین روز برای کسب مقام سومی به رقابت می‌پردازند. ۳ تیم اول این مسابقات جواز حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۷ در الجزایر را به دست می‌آورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *