نوع جدید آنفلوآنزا در مازندران

نسیم ورزش : عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مشاهده موارد اندک نوع جدید آنفلوآنزای H3N2 در مازندران اشاره کرد و گفت: نوع غالب بیماری آنفلوآنزا همان نوع H1N1 است.
نوع جدید آنفلوآنزا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، فرهنگ بابامحمودی اظهار کرد: مواردی به‌ندرت و اندک از بیماری انفلوآنزا در مازندران مشاهده شد.

وی با بیان اینکه شدت بیماری سال گذشته را نداریم، افزود: موارد شدید آنفلوآنزا که منجر به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، بدحالی و یا فوتی شود تاکنون مشاهده نشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه هیچ‌گونه خطری مازندران را در این بخش تهدید می‌کند، اضافه کرد: افرادی با علائم تب، سردرد، گلودرد، دردهای عضلانی و سرفه به ما مراجعه کرده که با مصرف دارو بهبود پیدا می‌کنند.

بابامحمودی به مشاهده موارد اندک نوع جدید بیماری انفلوآنزای H3N2 در مازندران، تصریح کرد: اما نوع غالب بیماری آنفلوآنزا همان نوع H1N1 است.

وی با اعلام اینکه با آگاهی که مردم پیدا کردند اغلب افرادی که واجد شرایط برای واکسن بودند، واکسن خود را دریافت کردند، اضافه کرد: اطفال، افراد بالای ۶۰ سال، خانم‌های باردار بیماران مبتلا به آسم، دیابت، مزمن ریوی، نارسایی قلبی، بیماران بدخیم، تالاسمی، افراد دارای وزن بالا، بیماران مزمن کبدی و پیوند کلیه جزء گروه‌های در معرض خطر هستند که حتماً باید واکسن را دریافت کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با تأکید بر رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی مرتب دست‌ها، خاطرنشان کرد: اگر همواره مردم مسائل بهداشتی را رعایت کنند در مقابل آنفلوآنزا مشکلی نخواهیم داشت.

بابامحمودی در پایان گفت: امیدواریم تعداد موارد آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته در مازندران کمتر باشد و عارضه‌های خطرناک این بیماری در استان مشاهده نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو