نمایندگان قائم‌شهری در بازی‌های المپیک افزایش خواهند یافت

 

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر گفت: با توجه به اینکه شهرستان قائم‌شهر دارای ورزشکاران توانمندی در رشته‌های مختلف ورزشی است، پیش‌بینی می‌شود که نمایندگان بیشتری در رشته‌های مختلف ورزشی از این شهرستان در بازی‌های المپیک انتخاب شوند.

کمیته ملی المپیک

فرشید قدیمی  در مورد وضعیت اعزام ورزشکاران ملی‌پوش این شهرستان به بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، اظهار کرد: ورزشکارانی به بازی‌های المپیک اعزام می‌شوند که طبق قوانین فدراسیون‌ها در مسابقات انتخابی شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه براساس کارشناسی‌های لازم فقط نمایندگانی که از توانمندی بالا برخوردار هستند می‌توانند در بازی‌های المپیک شرکت کنند، افزود: با توجه به اینکه شهرستان قائم‌شهر دارای ورزشکاران توانمندی در رشته‌های مختلف ورزشی است، پیش‌بینی می‌شود که نمایندگان بیشتری در رشته‌های مختلف ورزشی از این شهرستان در بازی‌های المپیک انتخاب شوند.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر با اشاره به اینکه بهداد سلیمی یکی از تأثیرگذارترین افراد برای حضور در بازی‌های المپیک است، اضافه کرد: قوی‎ترین مرد جهان پس از پشت‌سر گذاشتن یک عمل جراحی و فیزیوتراپی‌های لازم تمرینات خود را برای حضور در المپیک آغاز کرده که امیدواریم با کسب مدال خوش‌رنگ طلا برای کشور ایران افتخارآفرینی کند.

این مسئول درباره ورزشکاران کشتی‌گیر قائم‌شهری که شانس شرکت در بازی‌های المپیک ریو را دارند، اضافه کرد: سیداحمد محمدی از کشتی‌گیران توانمند قائم‌شهری که شانس مناسبی برای بازی در مسابقات المپیک ریو را دارد اما در حین تمرینات تیم ملی از ناحیه زانو دچار آسیب‌دیدگی شد.

قدیمی ادامه داد: فدراسیون کشتی ۲۷ فروردین سال جاری رقابت انتخابی بین سید احمد محمدی و میثم نصیری در وزن ۶۵ کیلوگرم در نظر گرفته و در این رقابت فرد برتر برای شرکت در مسابقات جهانی آمریکا در سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شود که امیدواریم این کشتی‌گیر مازندرانی هرچه زودتر سلامت خود را به‌دست آورد.

وی تصریح کرد: مجید لشکری که ۱۵ سال به‌عنوان عضو ثابت تیم ملی والیبال نشسته در حال فعالیت است، امیدواریم به‌عنوان نماینده در رشته والیبال نشسته به بازی‌های پارالمپیک اعزام شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر، با اشاره به اینکه حسن‌پور در پرتاب دیسک جانبازان و معلولان در کشور امارات موفق به کسب مدال بین‌المللی شد، خاطرنشان کرد: حسن‌پور با تمرینات مکرر و تلاش فراوان می‌تواند سهمیه المپیک را از آن خود کند تا این افتخار برای نخستین‎بار در استان مازندران توسط این ورزشکار به ثبت برسد.

این مسئول در پایان با اشاره به اینکه ورزشکاران قائم‌شهری در ابتدای سال جاری توانستند دو مدال بین‌المللی و آسیایی را به‌دست آورند، گفت: مجید لشکری در مسابقات بین‌قاره‌ای چین موفق به کسب مدال قهرمانی در رشته والیبال نشسته و مهدی غلامی در مسابقات آسیایی در رشته شطرنج موفق به کسب مدال نقره شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *