نماینده والیبال ایران قهرمان باشگاه های آسیا/ بانک سرمایه جهانی شد

تیم والیبال بانک سرمایه با پیروزی برابر العربی قطر عنوان قهرمانی جام باشگاه های آسیا را از آن خود کرد.

نماینده والیبال ایران قهرمان باشگاه های آسیا

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تیم های بانک سرمایه و العربی قطر عصر دیروز (چهارشنبه) در دیدار نهایی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا در کشور میانمار به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده ایران سه بر یک به پیروزی رسید.
شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی تیم بانک سرمایه در ست نخست این مسابقه ۲۶ بر ۲۴ مغلوب حریف قطری شدند اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند تا نماینده ایران برای یازدهمین بار بر روی سکوی قهرمانی این رقابت ها قرار گیرد.
تیم والیبال بانک سرمایه با کسب عنوان قهرمانی این رقابت ها، به عنوان نماینده قاره کهن آسیا جواز حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان را که یک ماه دیگر به میزبانی برزیل برگزار می شود، به دست آورد.
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا که با حضور ۱۴ تیم از روز سه شنبه دوم شهریورماه به میزبانی میانمار آغاز شده بود، عصر امروز چهارشنبه با قهرمانی بانک سرمایه ایران به پایان رسید.
در دیدار رده بندی این مسابقات نیز تیم تویودای ژاپن موفق به شکست گلدن شانگهای چین شد و عنوان سومی را از آن خود کرد.
بدین ترتیب تیم های بانک سرمایه (ایران)، العربی قطر، تویودای ژاپن، گلدن شانگهای چین، آلتای قزاقستان، تایوان پاور چین تایپه، ماسکوی ویتنام و نماینده میانمار (میزبان) این رقابت ها رتبه های اول تا هشتم این رقابت ها به دست آوردند.
تا کنون تیم های پیکان، صنام، سایپا، کاله مازندران، متین ورامین و بانک سرمایه به عنوان نمایندگان ایران در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا شرکت کردند و همه آنها دست پر از این مسابقات بازگشتند.
تیم پیکان با کسب ۱۱ عنوان از جمله ۷ مقام قهرمانی در سالهای ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، دو نایب قهرمانی در سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ و دو مقام سومی در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۱۵ در این مسابقات به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا شناخته می شود.
تیم صنام با یک قهرمانی در سال ۲۰۰۴ و یک نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۲، تیم متین ورامین با یک قهرمانی سال ۲۰۱۴، تیم سایپا با یک مقام نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۵ و تیم کاله مازندران با یک مقام قهرمانی در سال ۲۰۱۳ و یک عنوان سومی در سال ۲۰۱۲ به کار خود در این مسابقات پایان دادند. نماینده ایران تنها در سال ۲۰۰۱ نتوانستند صاحب مدال شوند و ضمن اینکه این مسابقات در سال ۲۰۰۳ هم برگزار نشد.
جدول مدال آوران ۱۷ دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان باشگاه های آسیا به قرار زیر است:
۱۹۹۹: چین – کره جنوبی – ایران (پیکان)
۲۰۰۰: کره جنوبی – ایران(پیکان) – چین
۲۰۰۱: کره جنوبی – ژاپن – چین
۲۰۰۲: ایران(پیکان) – ایران(صنام) – قزاقستان
۲۰۰۴: ایران(صنام) – ایران(پیکان) – قزاقستان
۲۰۰۵: قزاقستان – ایران (سایپا) – چین
۲۰۰۶: ایران(پیکان) – قزاقستان – اندونزی
۲۰۰۷: ایران(پیکان) – عربستان سعودی – قطر
۲۰۰۸: ایران(پیکان) – قزاقستان – ژاپن
۲۰۰۹: ایران(پیکان) – عربستان سعودی – قطر
۲۰۱۰: ایران(پیکان) – قطر – ژاپن
۲۰۱۱: ایران(پیکان) – قزاقستان – چین
۲۰۱۲: قطر – چین – ایران (کاله مازندران)
۲۰۱۳: ایران (کاله مازندران)- قطر – چین تایپه
۲۰۱۴: ایران (متین ورامین) – قطر – چین
۲۰۱۵: چین تایپه – قطر – ایران (پیکان تهران)
۲۰۱۶: بانک سرمایه – قطر – ژاپن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *