نقش موثر ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی

نسیم ورزش : سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد نقش ورزش را در کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد موثر دانست و بر نهادینه شدن ورزش در جامعه تاکید کرد.

 

مسعود یوسفی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  مسعود یوسفی در کارگاه آموزشی سوء مصرف مواد نیروزا و موادمخدر که ویژه ورزشکاران،مربیان،مدیران باشگاهها برگزار شد، گفت: ورزشکاران به واسطه جایگاه آنان در جامعه، می‌توانند نقشی موثر در مبارزه با مواد مخدر ایفا کنند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد  سوء مصرف مواد را تنها محدود مصرف انواع مواد مخدر یا مصرف نا متعادل و غیر اصولی مواد نیروزا و مکمل‌ها ندانست و گفت: جامعه هر روز با نوع جدیدی از این نوع مواد با اسامی جذاب و وسوسه برانگیز روبرو است.
وی گفت: هر چقد بیشتر به ورزش اهمیت داده شود شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد خواهیم بود.
متولی ورزش شهرستان گفت: یک گروه از موارد سوء مصرف ‏مواد نیروزا مربوط به داروها و مکمل‌هایی است که برخی ورزشکاران از آنها استفاده می‌کنند، گروه دیگر ‏داروهایی است که خانم‌ها به خاطر عوارضی نظیر لاغری، مورد استفاده قرار می‌دهند.
وی آموزش به همه افراد جامعه، خصوصا بانوان و ورزشکاران در مورد تاثیر و عوارض داروهای مختلف، امری لازم و اجتناب‌ناپذیر محسوب و اضافه کرد: خانواده مهم‌ترین جایگاه بازدارندگی را برای مبارزه با پدیده شوم اعتیاد دارد.
یوسفی گفت: خانواده‌ها باید با تدبیر و هوشیاری لازم از فرزندان خود در برابر مواد مخدر و مُعضلات ناشی ‏از آن محافظت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *