نقشه ۲ زن شیک‌پوش برای زورگیری خشن

 

 نسیم ورزش: دو زن شیک‌پوش با فریب مرد جوان وی را سوار ماشین خود کردند تا با تهدید چاقو دست به زورگیری بزنند.

ششم خرداد سال‌جاری مرد ۳۱ساله‌ای به اداره پلیس رفت تا مأموران را در جریان یک زورگیری قرار دهد. وی گفت: برای دریافت پول به یکی از دستگاه‌های خودپرداز در غرب تهران رفته بودم که زن جوان و شیک‌پوشی نزد من آمد و خواست تا کمکش کنم. وی گفت که می‌خواهد مبلغ ۲۰۰هزارتومان برای شخصی کارت به کارت کند اما داخل حسابش پولی ندارد. او تراول ۵۰هزارتومانی به من نشان داد و خواست تا با کارتم این مبلغ را به‌حساب آن شخص واریز کنم و او پولش را به‌صورت نقدی بپردازد. من عملیات کارت به کارت را انجام دادم و پس از آن دختر جوان پیشنهاد کرد مرا برساند. او گفت که دوستش ماشین دارد و کنار خیابان منتظرش است. درحالی‌که هنوز پول نقد را پرداخت نکرده بود، من نیز تصمیم گرفتم سوار خودروی آنها شوم تادر بین راه پول را از زن جوان بگیرم.

وی ادامه داد: کنار خیابان یک خودروی ۲۰۶پارک شده و زن جوانی پشت فرمان نشسته بود. وقتی در صندلی عقب نشستم آنها راه افتادند. در بین راه اما با چاقو تهدیدم کردند و از من خواستند تا هرچه پول دارم در اختیارشان قرار دهم. آنها کیفم که داخل آن پول بود به همراه تبلت، ساعت و طلاهایم را سرقت و بعد از آن مرا به بیرون ماشین پرتاب کردند.

  • پایان ۶‌ماه فرار

با ثبت این شکایت، تیمی از مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه۳۴ تهران تحقیقات خود را در این خصوص شروع کردند. آنها در نخستین اقدام به بررسی شماره حساب کارتی پرداختند که مالباخته ۲۰۰هزار تومان را به آن واریز کرده بود. وقتی صاحب کارت که زنی جوان بود شناسایی شد، کارآگاهان به بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار پرداختند و دریافتند که این زن به نام شهره یک سال پیش به اتهام سرقت منزل دستگیر شده و به زندان رفته بود اما چندی قبل از زندان آزاد شده و مخفیگاه خود را تغییر داده بود. هرچند این زن سابقه دار سعی کرده بود ردی از خود به جا نگذارد اما کارآگاهان در ردیابی‌ها موفق شدند وی را هشتم آذر‌ماه پس از ۶‌ماه فرار در جاده چالوس دستگیر کنند.

این زن دربازجویی‌های اولیه خود را بی‌گناه دانست اما در مواجهه حضوری با شاکی چاره‌ای جز بیان حقیقت ندید. این زن زورگیر، مخفیگاه همدستش را لو داد که کارآگاهان وی را دستگیر کردند. این دو زن روز گذشته به دادسرای ویژه سرقت انتقال یافتند و درحالی‌که اشک می‌ریختند، اظهار پشیمانی کردند. شهره گفت: من و دوستم روز حادثه وسوسه شدیم که از مرد جوان سرقت کنیم و اصلا فکرش را نمی‌کردیم او از ما شکایت کند.

از سویی ما فقط او را تهدید کردیم و چاقو نداشتیم. پس از زورگیری، پولی را که به‌دست آوردیم خرج خوشگذرانی و تفریح کردیم. هرچند این دو زن اقرار کردند که تنها این یک مورد سرقت را انجام داده‌اند اما قاضی پرونده از شهروندان خواست چنانچه بدین شیوه در دام ۲سارق زن گرفتارشده‌اند، برای شکایت به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران یا شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴تهران مراجعه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو