نقشه شوم تاجرافغان برای ربودن پسر۱۰ساله

 تاجر افغان، پسر ۱۰ساله‌ای را ربود و با دست و پای بسته درون چمدان جاسازی کرد تا او را قربانی نقشه شوم خود کند اما با زیرکی همخانه هایش گیرافتاد.

ماجرا از این قرار بود که شامگاه شنبه مردی به کلانتری ۱۵۹بی سیم رفت و خبر از ناپدید شدن پسر۱۰ساله‌اش داد. وی گفت: پسرم به نام محمدرضا صبح‌ها به مدرسه می‌رود و عصر در یک کارگاه خیاطی حوالی مولوی کار می‌کند. این روزها با توجه به روزهای آخر سال تا ۹شب کارگاه می‌ماند و کار می‌کند. امروز اما ساعت ۱۹:۳۰چون با مادرش کار داشت به خانه آمد و دوباره به کارگاه برگشت. پس از رفتن او متوجه شدیم که موبایلش را در خانه جا گذاشته است. با خود گفتیم یک ساعت بعد طبق معمول همیشه به خانه برمی‌گردد اما او برنگشت و همه ما حسابی نگران شدیم. در چنین شرایطی با صاحب کارگاه تماس گرفتم و او گفت که پسرمان ساعتی قبل کارگاه را ترک کرده و به خانه آمده است. خیلی نگران شدم. به سرعت از خانه بیرون آمدم و در بین راه یکی از آشنایانم را دیدم. همراه او به چند بیمارستان سر زدیم اما اثری از پسرم به‌دست نیامد.

  • گزارش آدم‌ربایی

درحالی‌که مأموران پلیس تحقیقات خود را درخصوص پیدا کردن ردی از پسربچه گم شده شروع کرده بودند، ساعت ۳بامداد دیروز مرد جوانی با پلیس ۱۱۰تماس گرفت و اعلام کرد که همخانه‌اش کودکی را ربوده و با وضعیتی هولناک به خانه آورده است. همین تماس کافی بود تا مأموران پلیس راهی خانه‌ای قدیمی در جنوب تهران شوند. آنها به محض حضور در خانه پسربچه‌ای ۱۰ساله را دیدند که دست و پاهایش بسته شده و روی سرش نایلونی پیچیده شده بود. مأموران دست و پای پسربچه را باز کردند و او که هنوز بی‌حال بود و نای حرف زدن نداشت را از چنگال آدم ربای آشنا آزاد کردند. او کسی جز محمدرضا، پسربچه‌ای که ساعتی قبل پدرش گزارش گم شدن او را به پلیس اعلام کرده بود، نبود. اما ماجرا چه بود؟ فردی که با پلیس تماس گرفته و گزارش آدم‌ربایی را اعلام کرده بود، به مأموران گفت: ساعتی قبل یکی از همخانه‌های ما به نام خان آقا با یک چمدان مشکی رنگ به خانه آمد.

من و هموطن دیگرم به همراه خان آقا در این خانه مجردی زندگی می‌کنیم. وقتی از خان آقا پرسیدیم داخل چمدان چیست، عنوان کرد که طوله سگی خریده و آن را داخل چمدان گذاشته است. ما اما به موضوع مشکوک شدیم و زمانی که خان آقا به دستشویی رفت، به سراغ چمدان رفتیم. وقتی آن را باز کردیم ناگهان با پسربچه‌ای روبه‌رو شدیم که بی‌حال با وضعیت هولناکی داخل چمدان جاسازی شده بود. وحشت کردیم و فورا با پلیس تماس گرفتیم. همزمان وقتی خان آقا رسید و متوجه شد که ما پی به رازش برده‌ایم، پیشنهاد شومی را مطرح کرد اما ما نپذیرفتیم. او گفت که پسر بچه را با آبمیوه مسموم بی‌هوش کرده و در انباری ساختمان او را داخل چمدان جاسازی کرده و به خانه آورده است اما به‌احتمال زیاد وقتی دیده من و دوستم خانه هستیم نقشه شوم او نقش بر آب شده است.

پسربچه اما بی‌حال بود و وقتی پلیس از او تحقیق کرد، چنین گفت: من چند ساعت قبل وقتی از کارگاه بیرون آمدم، خان آقا را دیدم. او یکی از آشنایان ما بود. برایم کتاب خرید و بعد خواست تا همراه او به مغازه بروم. او یک آبمیوه هم برایم خرید که پس از نوشیدن آن از حال رفتم و دیگر چیزی یادم نیست.

  • داستان سرایی

آدم‌ربای دستگیر شده دیروز برای انجام تحقیقات به شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران منتقل شد و وقتی پیش روی قاضی سیفی قرار گرفت، جرم خود را انکار کرد و به داستان سرایی پرداخت.هرچند همه شواهد حکایت از این دارد که او به تنهایی پسربچه را ربوده و شخص دیگری در این ماجرا نقشی نداشته است. در ادامه گفت‌وگوی همشهری با این متهم را بخوانید.

  • چند سال داری؟

۲۶سال.

  • چرا تصمیم به ربودن پسربچه‌ای گرفتی که با خانواده او آشنا بودی؟

من این اتهام را قبول ندارم. برایم پاپوش درست کرده‌اند. می‌خواهند جرم را گردن من بیندازند. من تاجر هستم و ماهی ۳، ۴میلیون تومان در آمد دارم. هیچ مشکل مالی ندارم که بخواهم دست به آدم ربایی بزنم.

  • صحبت‌های گروگان و ۲همخانه‌ات حاکــی از آن است که تو به‌خاطر نیت شومی که در سر داشتی نقشه آدم‌ربایی کشیدی نه به‌خاطر پول؟

نه اینطور نیست. راستش ۲همخانه‌ام پسربچه را ربوده‌اند. حتی من با پدر گروگان به بیمارستان‌ها رفتم تا شاید پسربچه آنها را پیدا کنم.چون پدرش خیلی نگران بود. تا اینکه از یکی از هموطنانم شنیدم که پسربچه را ۲همخانه‌ام ربوده‌اند. به سرعت خود را به خانه رساندم و محمدرضا را با دست و صورت بسته دیدم. آنها می‌خواستند پسربچه را به قتل برسانند اما من مانع شدم. آنها گفتند چنانچه ۲۰هزار دلار پرداخت کنم بی‌خیال کشتن او می‌شوند. من هم چون به‌خاطر کارم همیشه دلار همراهم است، ۲۰هزار دلار به ۲همخانه‌ام دادم و پسربچه را آزاد کردم. حتی خودم به پلیس زنگ زدم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو