نظارت سازمان‌ها در طرح دریا افزایش می باید

 

1425

نسیم ورزش: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: در سال‌جاری برای کاهش غریق اقدامات فرهنگی و مانور برای ناجیان غریق در سطح طرح‌های دریا در استان برگزار می‌شود.  

حبیب حسین‌زادگان در جلسه بررسی مشکلات ناجیان غریق در طرح‌های دریا در ساری از نظارت بیشتر سازمان‌ها به طرح دریا خبر داد و اظهار کرد: برای ساماندهی و امنیت طرح دریا همه مسئولان باید بسیج شوند.

وی با بیان اینکه برخی از ناجیان غریق تعهد اخلاقی ندارند، تصریح کرد: تشکیل کارگروه طرح دریا، اطلاع‌رسانی، علائم هشداری، نصب تابلو و شعارها می‌تواند در کاهش غریق موثر باشد.

حسین‌زادگان از اعتبار یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی دولت در سال گذشته به ناجیان غریق خبر داد و افزود: در سال‌جاری برای کاهش غریق اقدامات فرهنگی و مانور برای ناجیان غریق در سطح طرح‌های دریا در استان برگزار می‌شود.

معاون توسعه فنی قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران نیز بیان داشت: صدا و سیما در سال گذشته بیش از هزار ساعت برنامه تخصصی پیشگیری در طرح‌های دریا داشته است.

غلامرضا رضوی با بیان اینکه در کاهش غریق همه مسئولان و دستگاه‌ها باید دست به‌کار شوند، گفت: ناجیان غریق برای ارائه خدمات از امکانات محدود در طرح دریا برخوردار هستند.

معاون فرهنگی امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران نیز اظهار داشت: در هفت بخش می‌توانیم ناجیان غریق را حمایت و کمک کنیم.

مجتبی قدمی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی در استان‌های شمالی، بیان داشت: در بحث فرهنگی، زیرساختی و تجهیزات، منابع مالی، نقش و جایگاه اداره‌کل ورزش و جوانان، آموزش ناجیان، قوانین و مقررات و عزم ملی مسئولان می‌تواند در کاهش غریق در طرح دریا موثر باشد.

معاون امور بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران نیز از امکانات اندک ناجیان غریق در طرح دریای بانوان خبر داد و گفت: نیمی از طرح‌های دریا ویژه بانوان است ولی از کمترین امکانات رفاهی بهره‌مند هستند.

مریم کیومرثی افزود: مسئولان امر نباید کسانی که تخصص ناجی ندارند، طرح دریا را در اختیار آنها قرار دهند.

مسئول حراست اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران نیز بیان داشت: قبل از فعالیت طرح دریا و حضور مسافران در شهرهای استان یک مانور دریایی انجام شود تا نقاط ضعف ناجیان برطرف شود.

خسرو سیفی از پیشنهاد ارتباط بی‌سیمی ناجیان در طرح دریا خبر داد و افزود: برخی از ناجیان غریق در طرح دریا تعهد اخلاقی نداشته و برخورد خوبی با مسافران نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه نقاط کور و ممنوعه شنا باید شناسایی شوند، تصریح کرد: نقشه ساحلی و طرح دریا با علامت‌های مختلف برای کاهش غریق طبقه‌بندی شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابلسر نیز خاطرنشان کرد: ناجیان غریق کمک‌های اولیه پزشکی را آموزش ببینند تا در صورت لزوم جان غریق را قبل از رسیدن به بیمارستان نجات دهند.

فرشاد آذری با بیان اینکه برای ناجیان غریق آموزش رایگان در نظر گرفته شود، یادآور شد: برای کاهش ناجیان غریق باید بین هیئت نجات غریق استان و ادارات شهرستان‌ها تعامل خوبی باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد نیز گفت: از نوار ۳۰ کیلومتری دریا در محمودآباد فقط ۴۰ مامور در زمان مشخص شده فعالیت دارند که بسیار اندک است.

اسماعیل پهلوان تصریح کرد: بیشتر غریق در شب اتفاق می‌افتد پس باید برنامه‌ریزی شود تا از هفت شب به بعد از طرح دریا برای شنا استفاده نشود.

امین شکوهی رئیس اداره ورزش و جوانان تنکابن نیز با بیان اینکه بیشتر طرح‌های دریا در اختیار بخش خصوصی است، اظهار داشت: بیشتر پلاژها در طرح دریا منبع درآمد خوبی دارند ولی هیچ امکاناتی در اختیار مسافران قرار نمی‌دهند.

عسگری اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان بهشهر نیز بیان کرد: یک طرح دریا در بهشهر با جمعیت انبوه فعالیت دارد که با توجه به استقبال و کمبود امکانات جوابگو مسافران نیست.

رئیس هیئت نجات غریق مازندران نیز با بیان اینکه هیئت استان هیچ ساماندهی و دخالتی در طرح دریا ندارد، بیان داشت: تعداد ناجیان غریق در طرح‌های دریا شهرستان کافی نیست.

ابوالفضل خواجه‌محله با اشاره به اینکه در هر طرح دریا باید یک ناظر فنی حضور داشته باشد، تصریح کرد: در حال حاضر ۷۵ درصد طرح‌های دریا در استان استاندارد نیستند.

وی از پرداخت معوقه حقوق ناجیان غریق در طرح دریا خبر داد و اظهار کرد: بیشتر جت‌اسکی‌سواران ضمن اینکه گواهی‌نامه ندارند بیمه هم نیستند.

علی‌اصغر خلیلی یکی از اعضای ستادی این کمیته از کاهش ۵۲ درصدی غریق در طرح دریا در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته ۹۷ نفر در دریا غرق شدند که ۹۱ نفر مرد و شش نفر زن بودند.

وی با بیان اینکه از این تعداد غریق سه درصد در طرح دریا و ۹۷ درصد در خارج از طرح دریا بود، گفت: مشکلاتی در طرح دریاهای استان وجود دارد به همین منظور سال گذشته ۱۵ بازرس از ۱۵ طرح دریا بازدید کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *