پرونده ویژه؛نظارت بر اماکن ورزشی مازندران از حرف تا عمل!!!

اختصاصی پرش:ورزش مازندران دارای پتانسیل و ظرفیت های بالای می باشد که باید این استعدادها را شکوفا کرد.

استان زیبای مازندران مانند معدنی با ارزش دارای استعدادهای فراوانی می باشد که باید به خوبی شناسایی شوند.

ورزش مازندران در بخش استعدادیابی دارای ضعف های عمده ای می باشد و برنامه های استعدادیابی به صورت نمادین برگزار می شود.

یکی از مهمترین مسائل پیش روی ورزشکاران استان کمبود اماکن و زیرساختهای ورزشی می باشد.

بر طبق ماده ۸۸ قانون اساسی باید واگذاری اماکن ورزشی به مستاجرین با دقت فراوانی صورت گیرد و در اینخصوص قانون دستورالعمل های خوبی را ارائه داده است و نظارت درست بر اماکن ورزشی توسط دستگاه ورزش می تواند زمینه ارائه مطلوب فعالیتهای ورزشی و در پس آن شکوفایی استعدادها را دربرداشته باشد.

دستگاه ورزش و جوانان ساری به صورت پایلوت نظارت دقیق بر اماکن ورزشی را در دستور کار خود قرار داده است و با ریز بینی مثال زدنی خود قانون را به خوبی اجرا نموده است.

اداره ورزش و جوانان ساری در راستای اجرای قانون و دسترسی عموم به فضای ورزشی مرکز مازندران اقدامات قابل قبولی صورت داده است.

مسئولین ارشد ورزش مازندران باید از ادارات ورزشی که بر اجرای قانون تاکید دارند حمایت کند.

اماکن ورزشی دولتی به عنوان نقطه عطف زیرساختهای ورزشی محسوب می شود که می تواند سبب ساز شکوفایی استعدادهای ورزشی باشد.

باید در راستای حمایت از ورزشکاران تلاش شود و در این راستا جلوی دستیابی به اماکن ورزشی با قیمت های کزایی گرفته شود تا وقت اماکن ورزشی مازندران صرف فعالیتها  مانند برگزاری کنسرتها و همایش های غیر ورزشی نشود.

سالن های ورزشی متلق به جامعه ورزش می باشد و افرادی که با قیمتهای نامعقول این اماکن را اجاره می کنند این سالن های ورزشی را مانند بنگاه اقتصادی خواهند دید.

آسیب به اماکن ورزشی دولتی بعنوان تنها مامن جامعه ورزش و محلی برای بروز و ظهور استعدادها نگران کننده است که باید به طور جدی با آن برخورد شود.

کمی دلمان برای ورزشکاران بسوزد کمی به آینده این استعدادها بی اندیشیم فردا خواهد رسید و روزی باید نسبت به هرز رفتن ظرفیت های فراوان ورزش مازندران پاسخگو باشیم.

قانون فصل الخطاب تمامی فعالیتها خواهد بود قانون باید به درستی اجرا شود و نظارت به خوبی صورت گیرد تا شاهد رشد بیش از پیش دستاوردهای ورزش مازندران باشیم.

استفاده درست و واگذاری به افراد دلسوز اماکن ورزشی در همگانی کردن ورزش مازندران تاثیر شگرفی خواهد داشت.

نظارت بر اماکن ورزشی باید در استان از مرحله شعار به عمل تبدیل شود و دراینخصوص ادارات ورزش بعنوان متولیان ورزش در شهرستانها مورد حمایت جدی قرار گیرند.

مطلب بطور اختصاصی در هفته نامه فرهنگی ورزشی پرش چاپ و منتشر شده است.

هفته نامه فرهنگی ورزشی پرش کاری از گروه رسانه ای پرش با رویکرد بالا بردن سطح کیفی فعالیت های حوزه های مختلف شروع بکار کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو