نشاط و شادابی در ورزش کارگری مازندران مستلزم نگاه ویژه مدیریتی می باشد

اختصاصی نسیم ورزش: سید مجید محمدیان/ متاسفانه هیات ورزش های کارگری با جامعه هدف بزرگ مدت طولانی است که با مدیریت موقت به صورت سرپرستی اداره می شود.

سید مجید محمدیان
کارگران مازندرانی با حضور در میادین بین المللی اقتدار ورزش مازندران را به نمایش می گذارند و ورزشکاران ورزش کارگری استان سهم بسزایی در موفقیت های ورزشی حوزه کارگری ایران اسلامی دارند.
مهم‌ترین اهداف ورزش کارگری، فعالیت‌های منظم و اصولی و توسعه و ترویج رشته‌های مجاز ورزشی کارگری در واحدهای تولیدی و کارگری و اشاعه فرهنگ جوانمردی، پهلوانی، قهرمانی در جامعه هدف و بالا بردن قابلیت‌های جسمانی و روحی کارگران و توسعه همگانی کردن ورزش در میان اقشار مختلف جامعه کارگری به‌منظور ارتقا سلامت عمومی و افزایش بهره‌وری در واحدهای تولیدی، خدماتی، کشاورزی  است.
جهت‌گیری‌های اساسی و تأثیرگذار در بخش ورزش کارگری، زمینه‌ساز پویایی و رشد ورزش این قشر زحمتکش  کشور خواهد شد که امروزه کارکردها و نتایج بی‌بدیل ورزش در ابعاد اجتماعی، تربیتی، اقتصادی و سلامتی بر همگان محرز و آشکار است.
متاسفانه استان مازندران با داشتن ظرفیتهای بی نظیر در رشته های ورزشی حوزه کارگری از نبود مدیریت پایدار رنج می برد.
به مدت ۵ سال علی دزایی بعنوان سرپرست این هیات با برنامه ریزی های کوتاه مدت اداره هیات را در دست داشت و عدم برگزاری مجمع هیات ورزش کارگری از سوی مدیران کل تعاون و ورزش و جوانان  زمینه رشد ، توسعه و برنامه ریزی های بلند مدت را فراهم نکرد.
در حالی که هیات ورزش کارگری مازندران به صورت سرپرستی اداره می شد و جامعه بزرگ و محترم این هیات ورزشی در استان در انتظار برگزاری مجمع انتخابات می باشند سرپرستی هیات از سوی فدراسیون تغییر کرده و به یکی از نمایندگان مجلس واگذار شد.
با وجود ابلاغ جدید و حکم سرپرستی ، دزایی پور در هیات ورزش های کارگری باقی ماند و به رتق و فتق امور هیات پرداخت. قصد نداریم در این مقال به انگیزه های  حضور افراد در راس هیات بپردازیم اما انتظار داریم افراد نسبت به مسئولیت های که می پذیرند حس مسئولیت کنند.
حضور ورزشکاران کارگری مازندران در رشته های ورزشی فوتبال و کشتی  در میادین بین المللی و برگزاری المپیاد  ورزشی کارگری با حواشی مختلف در سال های گذشته این هیات ورزشی را در استان خبر ساز کرد اما ظاهرا فعالیتهای این هیات پس از آن به طور کامل تعطیل شده است.
با حضور نماینده مجلس در راس هیات جامعه ورزش کارگری امیدوار به تزریق بودجه و منابع مالی برای توسعه و پیشرفت رشته های ورزشی کارگری بودند که اقدامی موثر در اینخصوص صورت نگرفت.
انتظار می رود متولی دستگاه ورزش مازندران با برگزاری جلسات تخصصی با مدیر کل تعاون  در جهت رفع موانع پیش روی رشته های ورزشی آن و ایجاد مدیریت پایدار در راس هیات اقدامی تاثیر گذار صورت دهد. نشاط و شادابی در ورزش کارگری مازندران مستلزم نگاه ویژه مدیریتی می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *