نخستین مرکز پزشکی هسته ای غرب مازندران به بهره برداری رسید

نسیم ورزش : نخستین مرکز پزشکی هسته ای غرب مازندران همزمان با پنجمین روز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی طی آئینی با حضور شماری از مسئولان استانی و محلی در شهرستان چالوس به بهره برداری رسید.

 

نخستین مرکز پزشکی هسته ای غرب مازندران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، پزشکی هسته ای شاخه ای از علم پزشکی است که در آن از مواد رادیو اکتیو با هدف تشخیص و درمان بیماریها استفاده می شود. این شیوه تشخیصی در مورد اعضای مختلف بدن مانند استخوان ها ،مغز، کلیه، ریه، قلب، دستگاه گوارش و دستگاه ادراری کاربرد دارد.
رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس در حاشیه بهره برداری ازاین مرکز گفت : این مرکز در زمینی به مساحت حدود ۳۷۰ مترمربع و با اعتباری حدود ۱۷ میلیارد ریال با همکاری بخش خصوصی در جوار بیمارستان چالوس ساخته شده است.
روح الله کیاکجوری با اشاره به وجود برخی از بیماری های قلبی و عروقی ، استخوانی و سرطانی در این منطقه افزود : با بهره برداری از این مرکز و پذیرش این دسته از بیماران از این پس شاهد اعزام کمتر آن ها به شهرهای شرق مازندران خواهیم بود.
وی اظهارداشت : بابهره برداری از این مرکز دستکم هشت نفر مشغول فعالیت شدند.
** بهره برداری از پایگاه اورژانس ۱۱۵ در چالوس
مسئول فوریت های پزشکی شبکه بهداشت و درمان چالوس نیزاز بهره برداری از پایگاه اورژانس ۱۱۵ در حوزه شهری این شهرستان خبرداد.
بهاء الدین سام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،میزان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از پایگاه اورژانس ۱۱۵ حوزه شهری این شهرستان را حدود چهارمیلیارد ریال اعلام کرد.
وی گفت که این پایگاه در زمینی در حدود ۲۰۰ متر با زیربنای حدود ۲۲۰ متر در دو طبقه در شهر چالوس ساخته شده است.
سام اظهار داشت : با بهره برداری از این طرح ، هم اکنون تعداد پایگاه های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان به هفت باب که حدود ۲ پایگاه در حوزه شهری و بقیه نیز در حوزه روستایی فعالیت دارد.
در آئین بهره برداری از این پایگاه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و نیز رئیس مرکز حوادث پزشکی مازندران حضور داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو