نخستین جشنواره مهارت‌های پایه‌ای ژیمناستیک در خلیل‌شهر برگزار می شود

نسیم ورزش: مدیر خانه ژیمناستیک خلیل‌شهر از برگزاری نخستین جشنواره مهارت‌های پایه‌ای ژیمناستیک در این شهر خبر داد و گفت: این جشنواره با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، با هدف ترویج و تقویت ورزش‌های پایه و ایجاد آمادگی لازم در ورزشکاران برگزار شد.

میثم عموزاد  با اعلام خبر بالا، افزود: توسعه ورزش قهرمانی منوط به سرمایه‌گذاری در ورزش‌های پایه به‌ویژه ژیمناستیک است و تلاش داریم این رشته را با حمایت و همکاری مراکز مهدکودک و پیش‌دبستانی‌های خلیل‌شهر گسترش دهیم.

وی افزود: ورزش ژیمناستیک به‌دلیل اینکه ترکیبی از حرکت‌ها و مهارت‌های پایه است، به‌عنوان رشته‌ای مادر شناخته می‌شود و قدرت، چابکی، سرعت، انعطاف و هماهنگی اعصاب و عضله یک ورزشکار را دربر می‌گیرد.

مدیر خانه ژیمناستیک خلیل‌شهر با اشاره به مراحل مختلف این رشته ورزشی از سطح مهارت‌های حرکتی پایه و عمومی تا قهرمانی و تخصصی، بیان کرد: فراگیری مهارت‌های پایه ضامن موفقیت ورزشکاران است؛ زیرا چنانچه که ورزشکاری در سنین پایه مهارت‌های حرکتی و حرکت‌های بنیادین ژیمناستیک را فرا نگرفته باشد، موجب آسیب‌دیدگی مفصلی و عضلانی در هنگام اجرای مهارت‌های ورزشی در سایر رشته‌ها می‌شود و از این‌رو کودکان گروه سنی چهار تا شش سال، مخاطبان اصلی ژیمناستیک محسوب می‌شوند.

عموزاد تصریح کرد: نخستین جشنواره مهارت‌های پایه‌ای ژیمناستیک در خلیل‌شهر با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، با هدف ترویج و تقویت ورزش‌های پایه، ایجاد آمادگی لازم در ورزشکاران برای ورود به سایر رشته‌های ورزشی، معرفی ورزشکاران مستعد، تقدیر از خیران، حامیان و قهرمانان این رشته برگزار شده و مورد توجه خانواده‌ها نیز قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این جشنواره با حضور مسئولان شهری، رئیس اداره ورزش و جوانان بهشهر و رئیس هیئت ژیمناستیک استان مازندران برگزار شد و ۱۵۰ ژیمناستیک‌کار خلیل‌شهری در ۱۰ گروه با اجرای حرکات نمایشی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مدیر خانه ژیمناستیک خلیل‌شهر یادآور شد: ورزشکاران رشته ژیمناستیک از روحیه اجتماعی، شادابی و هوش سرشار برخوردار بوده و از جمله در رده نونهالان نظم و انضباط خاصی را با خود به همراه دارد که برای کودکان، جذاب و دوست‌داشتنی است.

عموزاد با اشاره به اینکه شهر خلیل‌شهر در لیست یک‌هزار شهر سلامت جهان قرار دارد، اضافه کرد: از این‌رو به‌طور مستمر برنامه‌های متنوعی در حوزه بهداشت و سلامت در این شهر برگزار می‌شود که با همکاری و اعتماد اداره ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان آموزش و پرورش شهرستان بهشهر، شهرداری، شورای اسلامی، هیئت‌ها و مراکز مرتبط خلیل‌شهر همچنین با پشتیبانی خیران برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: امیرعلی منصوریان، فرشته بهرامی، فردین وزین، رضا خلیلی، ابوالفضل تقی‌زاده، محمدجعفر آهنی و هستی عموزاد از امیدهای رشته ژیمناستیک در خلیل‌شهر هستند که عناوین مختلفی را نیز در سطح استانی به‌دست آورده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *