نخستین تساوی تیم ملی فوتبال پس از جام جهانی

نسیم ورزش : نخستین تساوی تیم ملی فوتبال پس از جام جهانی / تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ آماده می کند، با کسب نتیجه یک بر یک مقابل ونزوئلا به نخستین تساوی خود دست یافت.

نخستین تساوی تیم ملی فوتبال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ تیم ملی فوتبال ایران که پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خود را برای حضوری موفق در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ آماده می کند، از ساعت ۱۹ روز (سه شنبه) در ورزشگاه «حمد بن خلیفه» شهر دوحه قطر به مصاف تیم ونزوئلا رفت.
شاگردان کی روش که پیش از این و در سه دیدار تدارکاتی خود برابر تیم های ازبکستان، بولیوی و ترینیداد و توباگو به برتری رسیده بودند، نخستین تساوی خود را برابر ونروئلا کسب کردند.
«کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی برای این دیدار نسبت به مصاف ۲۴ آبان ماه مقابل ترینیداد و توباگو و در مصاف با ونزوئلا تغییراتی زیادی در ترکیب ایجاد کرد.
در نیمه نخست با وجود دوستانه بودن این دیدار، برخوردهای خشن بازیکنان هر دو تیم در جریان بازی کاملا زیاد بود و باعث شد تا «عبدالرحمن جاسم» داور قطری این دیدار «وحید امیری»و «کریم انصاری فرد» از ایران را با کارت زرد جریمه کند.
دو تیم از همان ابتدای این دیدار میل به گلزنی و باز کردن دروازه یکدیگر را داشتند که در نهایت تیم ونزئولا موفق به این مهم شد.
«داروین ماچیز» هافبک باشگاه اودینیزه ایتالیا و تیم ملی ونزوئلا که در جریان بازی فرصت های شوت زنی پیدا می کرد، در دقیقه ۳۵ دروازه امیرعابدزاده را باز کرد. در این صحنه ماچیز از روی پاس دریافتی، یک تنه وارد محوطه ۱۸ قدم تیم ایران شد و شوت سرضرب او از بین دو پای «رامین رضائیان» و زیر دستان «امیرعابدزاده» به تور دروازه چسبید.
«علی قلی زاده» مهاجم تیم ملی که عملکرد خوبی در این دیدار ارائه داد، در دقیقه ۴۲ مزد تلاش های خود را گرفت و از روی پاس «سردار آزمون» و گذشتن از مدافع پیش رو با شوت محکم و دقیق از پشت محوطه ۱۸ قدم گل تساوی ایران را وارد دروازه ونزوئلا کرد.
در نیمه دوم شاگردان کی روش بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۴۷ قلی زاده باردیگر مهدی طارمی را صاحب موقعیت کرد ولی او با خطای مدافع حریف در داخل محوطه ۱۸ قدم حریف سرنگون شد تا داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان دهد. اما با اعتراض نماینده فوتبال آمریکای لاتین داور از طریق VAR (ویدئو چک) صحنه خطا را بازبینی کرد و تصمیم قبلی خود را پس گرفت تا خنده کی روش را به همراه بیاورد.
در ادامه مهدی طارمی بار دیگر با توپ ربایی از مدافع حریف یک تنه وارد محوطه ۱۸ قدم حریف شد ولی ضربه او در موقعیت تک به تک با واکنش به موقع «یوکر فارینز» گلر حریف دفع شد.
هر دو تیم با بازی هجومی خود، طروات و جذابیت خاصی در ۱۵ دقیقه آخر این دیدار دوستانه ایجاد کردند و موقعیت های خوب گلزنی نیز داشتند ولی در باز کردن دروازه یکدیگر ناکام ماندند تا ملی پوشان ایران به نخستین تساوی خود پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برسند.
در ترکیب تیم ملی فوتبال این بازیکنان به میدان رفتند:
امیرعابدزاده، رامین رضاییان (دقیقه ۷۴ صادق محرمی)، امید ابراهیمی، محمدرضا خانزاده، حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، وحید امیری(دقیقه ۶۵ مهدی ترابی)، علی قلی زاده(دقیقه ۷۴ اشکان دژاگه)، سردار آزمون(دقیقه ۶۵ کریم انصاری فرد)، مهدی طارمی و سامان قدوس(دقیقه ۷۴ مسعود شجاعی).
البته پیش از این سیدمجید حسینی در ترکیب اولیه تیم ملی قرار داشت که به دلیل گرفتگی عضله در زمان تمرین پیش از بازی و با صلاحدید سرمربی برای جلوگیری از مصدومیت، محمدحسین کنعانی زادگان جایگزین او شد.
ترکیب تیم ونزوئلا نیز به این شرح است:
یوکرفارینز، رونالدهرناندز، ویکل آنگل، جان چانکلور، برناندو آنور، یانگل هره را، جان موریلو، توماس رینکون، داروین ماچیز، سرجیو کوردوا و ژوزف مارتیز.
پیش از این تیم های فوتبال امارات و ژاپن در دیدارهای دوستانه مقابل ونزوئلا صف آرایی کردند که تیم امارات مقابل این تیم تن به شکست داد و ژاپن نیز مانند ایران به تساوی رسید.
تیم ملی فوتبال ایران نخستین بار در ۱۰ اسفندماه ۱۳۸۰ به مصاف تیم ونزوئلا رفت و با تک گل «مجاهد خضیراوی» به پیروزی رسید. ملی پوشان ایران در دومین دیدار نیز ۲۲ آبان ماه ۹۶ مقابل این تیم آمریکای لاتین صف آرایی کردند و با تک گل «علیرضا جهانبخش» به برتری رسیدند.
ملی پوشان ایران با این تساوی صاحب ۱۵۳ روز بدون شکست پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو