نام دستگاه ورزش ساری باید به اداره آمار و اطلاعات تغییر پیدا کند/ کمک شهرداری به هیات ها و تیم های ورزشی ساری باید قانونمند شود / مطالبی را در آینده نزدیک در خصوص مجتمع تجاری دنیای آرزو ارائه خواهم داد

 

نسیم ورزش: عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه نام اداره ورزش باید به اداره آمار واطلاعات تغییر پیدا کند، افزود:   اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری بهتر است بجای ارائه آمار و اطلاعات، برنامه ریزی مطلوب تر و نظارت بیشتری بر حوزه ورزش داشته باشد.

photo_2016-05-19_17-27-38

“محمد حسن محمدی کیادهی” در گفتگویی اختصاصی در دفتر پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش  ادامه داد: عدم برنامه ریزی و نظارت بر حوزه ورزش از جمله ضعف های اداره ورزش و جوانان ساری است که باید مورد توجه ویژه قرار گرفته و برای توسعه ورزش شهرستان در راستای رفع این مشکلات اقدام شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه اداره ورزش ساری بجای پرداختن به اصل هویت ذاتی کار خود، بیشتر آمار و اطلاعات ارائه نموده و توجهی به اصل ورزش ندارد.

محمدی کیادهی با تاکید بر این مطلب که نگرش به حوزه ورزش باید دگرگون شود، از ورزش و تفریح به عنوان دو موضوع مورد توجه مردم در سطح کشور یاد کرد و گفت: علیرغم توجه ویژه مردم به بحث ورزش، استراتژی مشخصی برای پرداختن به این بخش مهم وجود نداشته و ساماندهی مطلوبی در بحث های ورزش حرفه ای و همگانی صورت نگرفته است.

وی با اذعان به این مطلب که امروز ورزش به تجارت تبدیل شده است، شادابی و سلامتی را از جمله اثرات ارزشمند ورزش عنوان و تصریح کرد: متاسفانه امروز در بدنه ورزش هم به صورت تخصصی و حرفه ای به این بحث مهم و تاثیرگذار در جامعه پرداخته نمی شود.

عضو شورای شهر ساری علاقه مردم شهر و روستا در استان مازندران به حوزه ورزش را در سطح کشور بی نظیر دانست و گفت: متاسفانه علیرغم این استقبال، اداره ورزش در مازندران بی برنامه بوده و توجهی به بسیاری از مسائل ندارد و برنامه ریزی ها به صورت بخشی و منطقه ای و توسط بخشداران و هیات های ورزشی به صورت پراکنده انجام می شود.

محمدی کیادهی با بیان این مطلب که شرایط استفاده از امکانات ورزشی ساری باید برای عموم مردم تسهیل شود، به نبود مکان تمرین و سالن های ورزشی برای استفاده تیم ها، اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، امکاناتی که در اختیار اداره ورزش است در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

مدیرعامل باشگاه استقلال ساری، تصریح کرد: متاسفانه در این مورد و موارد مشابه، سالن های ورزشی با تغییر کاربری روبرو شده و اجرای کنسرت های موسیقی و جلسات سیاسی در این سالن ها در حقیقت، حق ورزش و ورزشکاران را تضییع می کند.

محمدی کیادهی یادآور شد: طبق بخشنامه واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، اداره ورزش هر شهرستان باید حداقل یک سالن را برای استفاده تیم های ورزشی خود در لیگ برتر، در اختیار داشته باشد که در حال حاضر چنین مساله ای را در ساری شاهد نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان فردی ورزشی که هشت تیم را در لیگ برتر تحت پوشش دارم، برای استفاده از سالن های ورزشی در ساری با مشکل روبرو هستم که این مساله نتیجه عدم نظارت و برنامه ریزی نامناسب در حوزه ورزش است.

photo_2016-05-19_17-27-09

محمدی کیادهی در پاسخ به سوال خبرنگار نسیم ورزش در خصوص طولانی شدن دوران سرپرستی خود در هیات بسکتبال ساری اظهار داشت: چون تیم بسکتبال بانوان استقلال ساری را به لیگ برتر آوردیم از من خواستند تا مسئولیت هیات بسکتبال شهرستان را بر عهده بگیرم که در این راستا با برنامه ریزی مناسب در تمام رده های سنی و لیگ های مختلف حضور یافته و مقام های برتری را نیز کسب کردیم، ولی بعد از حدود ۱۵ ماه فعالیت به عنوان سرپرست، هنوز حکم ریاست هیات برای اینجانب صادر نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه ویژه شهرداری به حوزه ورزش، اظهار داشت: در سال جاری ۲۰ میلیارد تومان بودجه در شهرداری ساری به حوزه فرهنگی اختصاص یافته و بیش از هشت میلیارد تومان آن به ورزش اختصاص دارد که این رقم بیش از سه برابر مجموع بودجه فرهنگی چهار اداره مانند سازمان تیلیغات، حوزه هنری، فرهنگ و ارشاد و ورزش و جوانان در ساری است.

محمدی کیادهی، احداث ۲۴ پارک بزرگ و محلی، وجود سه سالن ورزشی شهدای ساری،آذربایجانی ها و میرجانی، کمک به تیم ها و هیات های ورزشی، واگذاری زمین به قهرمانان ورزشی مانند فیض ا… نفجم و مراد محمدی، واگذاری یک باب مغازه به محمدرضا براری قهرمان وزنه برداری، همچنین نامگذاری مکان هایی به نام قهرمانان بنام شهرستان مانند عسگری محمدیان را از جمله دیگر اقدامات شهرداری ساری در حوزه ورزش برشمرد.

وی با اشاره به استفاده تیم های فوتسال شهروند،تکواندو، استقلال ساری و تیم کشتی شهدای ساری از بودجه شهرداری ساری افزود: آقای سعید نجاریان علیرغم اینکه تیم شهروند مربوط به شهرداری نیست بیش از ۹۰ درصد بودجه تیم را از این بخش تامین می کند، بیش از ۹۰ درصد بودجه تیم تکواندو شهدای ساری که مربوط به آقای فیض الله نفجم است از طریق شهرداری تامین می شود و البته بنده نیز با وجود ۱۳ تیم کمترین حمایت مالی را از شهرداری دریافت می کنم.

محمدی کیادهی با تاکید بر این مطلب که کمک شهرداری به هیات ها و تیم های ورزشی ساری باید قانونمند شود، خاطرنشان کرد: در این راستا تدوین برنامه ای مدون را در دستور کار خود دارم که پس از اتمام باید به تصویب شورای شهر نیز برسد .

وی ادامه داد: در برنامه مذکور متناسب با تیم های اعزامی رشته های مختلف ورزشی، مساعدت مالی انجام خواهد شد.

محمدی کیادهی همچنین با اشاره به این مطلب که در آینده ای نزدیک در خصوص مجتمع تجاری دنیای آرزو در ساری نیز مطالبی را ارائه خواهم داد، افزود: بنده از منتقدین این حوزه هستم چرا که در حقیقت قرارداد منعقد شده بین شهرداری و مجتمع دنیای آرزو به نقل از شهردار محترم ساری، مانند قرارداد ترکمنچای است و اگر دنیای آرزو زیرمجموعه شهرداری ساری است باید در حوزه اسپانسری تیم های ورزشی نیز شهرداری اعمال نظر کند که چنین مساله ای را شاهد نیستیم.

وی در ادامه حمایت مدیریت سیاسی استان از حوزه ورزش را نیز خواستار شد و گفت: تاکنون توجه خاصی از سوی حوزه سیاسی مازندران را به بحث ورزش شاهد نبوده ایم که امیدواریم این حمایت انجام شود، چراکه باشگاه داری کاری بسیار سخت است و به وقت و هزینه بسیاری نیاز دارد.

محمدی کیادهی در خاتمه سخنان خود از برگزاری بازی دوستانه به نام مدافعان حرم با حضور بازیکنان مازندرانی شاغل در لیگ برتر فوتبال و پیشکسوتان استقلال ساری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بازیکنانی مانند شهاب گردان، محسن بنگر، خسرو حیدری، امید ابراهیمی، عالیشاه، خلعتبری، رضائیان، کفشگری، پورعلی گنجی،حنیف عمران زاده و محسن کریمی از جمله بازیکنان حاضر در این مسابقه خواهند بود.

 1. علی

  آقای کیادهی ممنونم از شما
  جزو افتخارات شهر ما هستید
  ورزش ساری با شما معنی میشه
  این مدیریت ساری رو بردار و نشاط رو به ارمغان بیار
  تا همه ورزش دوستان ساروی تا عمر دارن دعا گوی باشند

 2. ذبیحی

  جناب آقای کیادهی
  باسلام . جنابعالی که خودتان تقریبا در تمامی دوره های شورای شهر ساری حضور داشته اید چرا تاکنون به فکر تدوین برنامه های مدون جهت کمکهای شهرداری به تیم های ورزشی نیفتاده اید و حال که به قول خودتان از آقای نجاریان و نفجم کمتر از شهرداری بابت تیم های خودتان پول میگیرید به این فکر افتادید . واقعا که شما و مسولانی همچون شما که سالیان سال وکیل مردم بودید بسیار بسیار از برنامه ریزیهای درست و منطقی و سالم عقب بودید و هستید و باعث عقب افتادگی شهر ما نیز شده اید شما حتی در بحث تقسیم بودجه فرهنگی ورزشی هنوز که هنوزه به قول خودتان یک قانون و برنامه مشخص ندارید . وای به حالتان در قیامت چگونه جواب مردم را میدهید .

 3. وریجی

  آقای کیادهی سلام
  لطفا اگر امکان دارد همانطور که در حال حاضر اعلام کردید مبلغ بودجه فرهنگی ورزشی شهرداری ساری
  ۲۰ میلیارد تومن است و ۸ میلیارد آن ورزشی است در پایان سال نیز اعلام بفرمایید چه مقدار از این پول را فقط شما و آقای نجاریان و آقای نفجم میگیرید و چند درصد این پول به شما اختصاص پیدا میکند . و چرا باید هر ساله تیم های شما اعضای شورای شهر در لیگ ها حضور داشته باشند و پول بگیرند و آن هم پولهای میلیاردی که خودتان اعلام میکنید . چرا این به موضوع را به نهاد اصلی خودش یعنی اداره ورزش واگذار نمیکنید که تیم های لیگ برتری را هر ساله بنا به استحقاقی که دارند و نتایجی که کسب میکنند کارشناسی کند و به شهرداری معرفی نماید و شما تصمیم درست بگیرید تا شما نیز از اتهام منفعت طلبی شخصی خودتان نجات بگیرید . ظاهرا شما خودتان دنبال تدوین برنامه و قانون درستی جهت این موضوع نیستید که اگر بودید تا به حال چه میکردید ؟ چون خودتان ذینفع هستید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو