نامه جنجالی مدیر عامل نساجی مازندران به خاکپور

نامه جنجالی مدیر عامل نساجی مازندران به خاکپور:

چرا بازیکنان امید در بازی عربستان حرفه‌ای نبودند؟ تجربه مربیگری‌ ات از دستیارانت کمتر است

صادق درودگر مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران که در باشگاه استیل آذین با محمد خاکپور همکاری داشت نامه‌ای خطاب به سرمربی تیم امید ایران نوشت که نسخه‌ای از آن را در اختیار ما قرار داد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بنام خداوند جان و خرد

برادر گرامی جناب آقای محمد خاکپور
سر مربی محترم  تیم ملی فوتبال امید ایران

در درجه اول ضمن عرض سلام به جنابعالی و همکاران گرامی‌تان به واسطه تلاشی که برای آموزش و آمادگی بازیکنان تیم ملی امید در حد توانتان متحمل شدید عرض خسته نباشید  تقدیم داشته و  فرا رسیدن سال نو را به شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم، تعریف و تمجید‌ها در خصوص ویژگی‌های اخلاقی را در نامه پیشین بر شمرده و لازم به باز نویسی نیست ، علی رغم ناراحتی شدید از شکست تیم ملی امید به تیم ملی امید عربستان  در کشورمان و در برابر دیدگان هواداران فوتبال ایران در استادیوم آزادی ، قصد نگارش نامه مجدد را به جنابعالی نداشتم ،  لیکن در کمال تعجب مطلبی که در  مصاحبه مطبوعاتی  از زبان شما  در رسانه‌ها دیدم،  مرا  به عنوان یک عضو کوچک مجمع فدراسیون فوتبال و کسی که سال‌های بسیاری را در مسئولیت‌های فوتبال پشت سر گذاشته‌ام سخت مصمم ساخت تا بار دیگر  نامه‌ای را برای ثبت در تاریخ ، روشن شدن اذهان اهالی فوتبال، توجه مسئولین  وزارت ورزش، توجه و اقدام بایسته هیات رئیسه و رییس همیشه خندان فدراسیون فوتبال ، توجه بیشتر و جدی‌تر اهالی محترم رسانه ورزشی و همچنین اقدام به خیر جنابعالی به رشته نگارش درآورم.

– جناب آقای خاکپور  جنابعالی  ضمن برشمردن دلایلی که برای شکست تیم ملی ایران ابراز فرمودید تلویحاً اصلی ترین دلیل را  ” حرفه‌ای نبودن بازیکنان تیم ملی امید ”  عنوان فرمودید، بازیکنان تیم ملی امید همه در لیگ کشور و دو تن از آنها در تیم ملی بزرگسالان و در لیگ اروپا حرفه‌ای بازی می‌کنند باید ببینیم و بررسی نماییم که چرا این بازیکنان در تیم ملی امید  در این دوره مقدماتی مسابقات حرفه‌ای بازی نکردند.

– جناب آقای خاکپور عزیز
شاید بتوان گفت که مربیگری فوتبال یک هنر است و این هنر نیاز به  توانایی ، دانش ، مطالعه ،تجربه ، تمرین و ممارست ، کاریزما  (جذابیت غیرعادی و دارا بودن صفت‌های ویژه و ممتاز و منحصربه‌فردی است که مورد پسند و ستایش تعداد زیادی از دیگر انسان‌هاست. جاذبه‌ای انفرادی (فردی) که اثری  جمعی دارد.)  و قدرت رهبری و مدیریت دارد ، بدیهی است سر مربی گری یک تیم ملی این ویژگی‌ها را در حد  بسیار بالا نیازمند است.

-جناب آقای خاکپور عزیز
برای سرمربی گری تیم پر اهمیت ملی امید که چهل سال است با سرمربیگری بسیاری  از مربیان فوتبال ایران و جهان نتوانسته به المپیک وارد شود کدام یک از فاکتورهای ذکر شده را درحد متوسط نه خیلی بالا ،  در حد این مسئولیت خطیر  و بیشتر از مربیان پیشین  تیم ملی امید در خود دیدید که مسئولیت سنگین راهبری این تیم را پذیرفتید؟ پذیرش هر مسئولیتی لازمه‌اش داشتن حداقل شرایط است آیا داشتید؟

– جناب آقای خاکپور عزیز
شما به عنوان سر مربی حتی تجربه مربیگری‌تان از  دستیاران‌تان مجید صالح ، مجتبی تقوی ، سعید عزیزیان ، هادی طباطبایی ( با چند سال مربیگری تیم امید ) و محمد مایلی کهن که سال‌ها سرمربی تیم ملی بزرگسالان ، تیم ملی امید و تیم‌های باشگاهی بوده کمتر است و اگر بین شما یک نفر مقرر بود سرمربی تیم ملی شود کادر شما و آقای محمد مایلی کهن با توجه به ویژه گی‌هایی که در پیش عرض شد  تحقیقاً از شما توانا‌تر و مستحق‌تر بود.

-جناب آقای خاکپور عزیز
تیم ملی فوتبال امید ایران حتی مدیر رسانه ای‌اش را از اهالی زحمتکش رسانه که توانایی کار رسانه‌ای داشته باشد و زبان انگلیسی بداند انتخاب نمی‌کند و چون برادر ارزشی و بزرگوارمان جناب آقای حاج حبیب کاشانی تیم ملی را کنتراتی  گرفته‌اند ، مسئولیت این پست  با این درجه از اهمیت را به باجناق  گرامی سپرده اند البته  بنده برای ایشان نیز مانند شما احترام قائل هستم و از جهتی تبریک میگویم که به شایعه دشمنی باجناق‌ها پایان داده‌اند،  در چنین شرایطی جنایعالی می‌فرمایید بازیکنان حرفه‌ای نیستند؟  صادقانه به این سئوال پاسخ دهید بازیکنان حرفه ای نبودند یا شما و  کادر مدیریتی تیم؟  مگرتیم ملی اینقدر بی‌اهمیت است که بر روی نیمکت آن سرپرست و مدیر تیم ننشیند؟ اگر سرپرست درست انتخاب شده است که باید در جایگاه خود و در نیمکت تیم ملی حضور داشته باشد ، اگر نه چرا انتخاب کرده‌‌اند؟

– جناب آقای خاکپور عزیز
اگر قرار بود تیم ملی ایران در کشور ایران و در استادیوم آزادی در حضور تماشاگران ایرانی به عربستانی که با افغانستان مساوی می‌کند و ما افغانستان را با زدن شش گل در هم می‌کوبیم ببازد و بعنوان تیم دوم در گروهی که نپال، فلسطین و افغانستان دیگر تیم‌های آن  بودند صعود کند که تیم ملی جوانان ایران نیز به راحتی به این جایگاه دست پیدا می کرد و نیاز به بازیکنان حرفه‌ای و سردار آزمون و علیرضا جهانبخش نبود.

-جناب آقای خاکپور عزیز
آیا  انتقال  انرژی ، هیجان ، تحرک و جنب و جوش کارلوس کی‌روش در کنار زمین که نود دقیقه تیم ملی بزرگسالان را رهبری می‌کند و تحرک مربیان پیشین خودتان را مانند  آقایان  محمد مایلی کهن ، فیروز کریمی ، امیر قلعه نویی، علی دایی،  فرهاد کاظمی و ……… را دیده‌ای ؟ آیا دلیل آنرا می‌دانید؟  می‌شود یکبار توضیح دهید که چرا در تمامی زمان دیدارها  بر خلاف این مربیان بزرگ کاملا ریلکس به تماشای مسابقه مشغول بودید؟ آیا می‌دانید ارتباط تک تک بازیکنان با سرمربی  علائم و تحرکاتش همانند ارتباط یک رهبر ارکستر در یک گروه موزیک می‌بایست باشد؟ آیا بازیکنانی که
شما غیر حرفه‌ای نامیدید این ارتباط را با شما داشتند؟

-جناب آقای خاکپور عزیز
شنیده‌ام که شب قبل از دیدار تیم امید با تیم امید عربستان فیلم شکست تیم ملی بزرگسالان در استادیوم آزادی را برای بازیکنان به نمایش گذاشته‌اید ، اگر اینطور باشد آیا می‌دانید هیجان زده و عصبانی نمودن بازیکنان و خارج شدن از شرایط آرامش آن هم شب پیش از دیدار مهم با همان تیم عربستان ، افت شدید تمرکز بازیکنان و کاهش چشمگیر هماهنگی عصب و عضله را باعث شده و در نتیجه کاهش شدید مهارت و تصمیم گیری صحیح را سبب می‌شود؟ آیا باز هم بازیکنان غیر حرفه‌ای هستند؟

– جناب آقای خاکپور عزیز
چرا کسی در دیدار با عربستان حرکت‌های انفجاری ، بازی‌های ترکیبی و مهارت‌های سردار آزمون و جهانبخش را ندید؟ آیا می‌دانید بازی گرفتن و برنامه دادن به بازیکن یکی از عوامل موفقیت یک مربی و تیم وی است؟ آیا تفاوتی بین بازی بازیکنانی مانند مرادمند، چشمی، حیدریه، ترابی، کریمی، نورالهی و مطهری با سردار آزمون و علیرضا جهانبخش دید تفاوتی که باید به دلیل حضور این دو در تیم ملی بزرگسالان ، بازی در جام جهانی و حضور در لیگ های معتبر اروپا مشهود می‌بود ؟ دلیل این مطلب چه بود؟ آیا عدم وجود برنامه حرفه‌ای تیم ملی در تمرینات و آمادگی لازم برای
حضور در این مسابقات نبود؟

– جناب آقای خاکپور عزیز
جناب آقای کفاشیان ریاست همیشه خندان فدراسیون فوتبال فرمودند،  باید از شما حمایت شود ، البته با توجه به عدم شناخت ایشان از اصول مربیگری و تجربه کم ایشان در مدیریت فوتبال این حرف از ایشان بعید نیست ، کمیته ملی المپیک نیز ساکت و بدون واکنش است، همانند ایشان من هم معتقدم باید از شما صرفاً به دلیل زحماتی که تا کنون برای تیم ملی امید در حد دانش و بضاعت خود متحمل گشته‌اید حمایت کرد،  اما چه کسی از تیم ملی امید حمایت کند؟ چه کسی شرایط صعود این تیم را فراهم سازد؟ چه کسی به مطالبات مردم فوتبال دوست ایران که صعود به المپیک است پاسخ دهد ؟ به  اعتقاد من بهترین کسی که می‌تواند صادقانه و مسئولانه به این امر نائل آید شما هستید،  این فرصت تاریخی را از دست ندهید و با یک تصمیم انقلابی و شرافتمندانه با مطالعه و بررسی رزومه مربیان توانای داخلی و خارجی فرد شایسته‌ای را برای پذیرش این مسئولیت سنگین به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دهید و خود نیز به عنوان دستیار و برای کسب تجربه  افتخار حضور در کنار وی و تیم ملی امید را که برایش زحمت کشیده‌اید  از دست ندهید ، به خدا این رفتار نه تنها ارزش شما را کم نمی کند بلکه نشان می‌دهد تا چه حد وطن پرست ، با ایمان و صادق می‌باشید برای شما آرزوی موفقیت و برای  تیم ملی امید کشورمان آرزوی  صعود به المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را دارم.

برادر کوچک شما محمد صادق درودگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو