ناحقی در قبال ورزشکاران ایرانی در المپیک باید در جوامع بین‌المللی دادخواهی شود

نائب رییس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به باخت ورزشکاران ایرانی در قبال ناداوری‌ها، معتقد است ناحقی صورت گرفته در حق ورزشکاران ایرانی باید از سوی مسئولان در جوامع بین‌المللی دادخواهی شود.

ناحقی در قبال ورزشکاران ایرانی

علی‌اصغر سف‌نژاد نسبت به ناداوری‌ها در قبال ورزشکاران ایرانی در مسابقات رشته‌های مختلف المپیک ریو ۲۰۱۶ ، نسبت به اتفاق پیش‌آمده برای این ورزشکاران ابراز تاسف کرد و گفت: متأسفانه این اتفاق در ادوار مختلف المپیک و بازی‌های جهانی نسبت به ورزشکاران ایران مسبوق به سابقه است که این مسئله نشان می‌دهد نفوذ ایران در سازمان‌های ورزشی منطقه‌ای و بین‌المللی پایین بوده؛ به همین دلیل ضروری است مسئولان ورزشی، استراتژی مشخصی در دستور کار خود قرار داده تا در کمیته‌های ورزشی آسیایی و جهانی حضور فعال داشته باشند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌عدالتی و ناداوری صورت گرفته در حق کشتی‌گیران، وزنه‌بردار و شمشیرباز ایرانی در مسابقات ریو نگرانی‌هایی را برای جامعه ورزشی ایجاد کرده چراکه این افراد به داور باختند، نه رقیب خود.

وی همچنین با بیان اینکه ناحقی صورت گرفته در حق ورزشکاران ایرانی باید از سوی مسئولان در جوامع بین‌المللی دادخواهی شود، خبر داد: فراکسیون ورزش مجلس پس از بازگشت ورزشکاران و مسئولان از المپیک، دراین خصوص جلسه‌ای را با حضور مسئولان ورزشی جهت بررسی میزان موفقیت ورزشکاران در این بازی‌ها و موضوعات پیرامون آن برگزار و موضوع را بررسی خواهند کرد.

نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فراکسیون از مسئولان توضیح خواهد خواست؛ گفت: استراتژی آن‌ها درباره رفتارهای سوءمدیریتی جوامع ورزشی جهانی نبست به ایران، چه بوده و چه خواهد بود زیرا نباید اجازه داد زحمات ورزشکاران به دلیل مدیریت نادرست و نفوذ محدود مسئولان ایرانی در جوامع ورزشی نادیده گرفته شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو