ناجیان غریق ۲۲۸ نفر را در سواحل آستارا از خطر مرگ نجات دادند

 
نسیم ورزش: رییس هیات نجات غریق آستارا گفت : از ابتدای خرداد ماه تا پایان فصل تابستان ناجیان غریق ۲۲۸ نفر را از خطر احتمالی مرگ در آبهای ساحلی این شهرستان نجات دادند.


حسین انزابی با اعلام این خبر گفت : در ایام یاد شده ۳۲ ناجی غریق در سه طرح سالمسازی و در مجموع ۵۳ ناجی غریق ، سرناجی و ناظر در ۱۴ منطقه خطرآفرین در نوار ساحلی آستارا مستقر بودند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت ناجیان غریق آستارا در طرح های سالمسازی تا ۱۰ مهر ماه سال جاری ادامه دارد ، افزود : آخرین غریق در فصل تابستان کودک پنج ساله بود که با مرگ وی آمار افراد جان باخته در تابستان امسال در نوار ساحلی آستارا به شش نفر رسید.
وی با تقدیر از همکاری فرماندار و شهردار آستارا به منظور فراهم آوردن امکانات لازم برای هیات نجات غریق ، گفت : لوازم صوتی ، چهار دستگاه دوربین ، یک دستگاه موتورسیکلت و خرید لباس مخصوص برای تمامی ناجیان غریق از جمله خدماتی بود که با مشارکت فرمانداری آستارا به هیات نجات غریق این شهرستان اختصاص یافت.
انزابی اظهار کرد : انتظار داریم با همکاری مسوولان سایر امکانات سخت افزاری هیات نظیر جت اسکی و قایق موتوری نیز در جهت خدمات رسانی بهتر به هموطنان تهیه شود.
رییس هیات نجات غریق آستارا همچنین در خصوص حقوق ناجیان غریق گفت : باقیمانده مطالبات ناجیان غریق این شهرستان در ماه جاری پرداخت می شود.
وی در ادامه همکاری جوانان با هیات نجات غریق آستارا را ارزشمند خواند و افزود : امسال برای نخستین بار در یک سطح گسترده ۸۵ نفر مرد و ۲۰ زن به منظور فراگیری فنون نجات غریق در دوره های آموزشی شرکت کردند.
شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی و سه طرح سالمسازی دریا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو