می‌گفتند به‌خاطر مصدومیت یزدانی دعوت شده‌ای/ احساس می‌کردم در اردوی تیم ملی اضافه‌ام

 

نسیم ورزش: ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد گفت: زمانی که مجددا به اردوی تیم ملی دعوت شدم طوری با من رفتار می‌شد که احساس می‌کردم اضافه‌ام.

عباس طحان

عباس طحان درباره عملکرد دور از انتظارش در جام جهانی کشتی آزاد گفت: نمی‌خواهم درباره آن مسابقات صحبت کنم هر چند که با حضور چهره‌های مطرح به خصوص در وزن من سطح بالایی داشت.

وی ادامه داد: بعد از حضور در تورنمنت بلاروس از اردوی تیم ملی خط خوردم، اما دوباره دعوتم کردند. بعد از این اتفاق دیگر انگیزه‌ای برای ادامه تمرینات نداشتم و حدود یک ماه روی تشک نرفتم چرا که دلیلی برای این کار نداشتم. بعد دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شدم و در حالی‌که تنها در ۲ اردو تمرین کرده بودم و زمان بیشتری برای‌ آماده‌سازی نداشتم قرار شد در جام جهانی و سپس در ارمنستان کشتی بگیرم؛ در حالی‌که با شرایطی که داشتم حتی می‌توانستم بگویم به جام جهانی نمی‌روم و می‌خواهم در ارمنستان کشتی بگیرم، اما با وجود مصدومیتی که داشتم بدون هیچ بهانه‌ای تمرینات را دنبال کردم.

طحان با بیان اینکه بعد از خط خوردن از انتخابی تیم ملی خودباوری و اعتماد به نفس خود را از دست داده بود، گفت: بعد از اینکه به من اجازه حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را ندادند، انگیزه‌ام را کاملا از دست داده بودم، البته دوباره‌ به اردوی تیم ملی دعوت شدم، اما مدام می‌گفتند که چون یزدانی مصدوم شده است با لطف خدا به اردو دعوت شده‌ای؛ این حرف برای من خیلی سنگین و غیرقابل تحمل بود و اعتماد به نفس من را گرفته بود. ای کاش همان فرصت حضور در انتخابی را به من می‌دادند و همان جا مشخص می‌شد که شایسته حضور در اردوی تیم ملی هستم یا نه.

وی تصریح کرد: بحث من به هیچ عنوان یزدانی نیست چون او دوست من است و سال‌هاست با یکدیگر رفیق هستیم، اما مدام در اردوها می‌گفتند به خاطر مصدومیت او، لطف خدا باعث شده است به اردو دعوت شوی! با صحبت‌هایی که انجام می‌شد همیشه احساس می‌کردم در اردوی تیم ملی اضافه هستم؛ ای کاش این لطف را به کشتی‌گیر دیگری می‌کردند، اما حتما قابلیت‌هایی در من دیده بودند که دوباره به اردو دعوت شدم.

طحان ادامه داد: هیچ کس از واقعیت‌ها خبر ندارد و فقط می‌‌گویند طحان بد کشتی گرفت در حالی‌که از شرایط روحی و روانی من اطلاعی نداشتند. می‌گفتند اگر یزدانی به المپیک نرسد شانس من بیشتر است، اما چرا این رفتارها انجام شد؟ این خط زدن‌ها و دعوت‌های دوباره برای چه بود؟ اعضای شورای فنی این تصمیم را گرفتند و حرفی ندارم. امیدوارم تیم کشتی آزاد در المپیک نتایج خوبی بگیرد و رضا یزدانی هم با آمادگی کامل به المپیک برسد. من هم مشکلی بابت خط خوردن ندارم.

وی افزود: بعد از خط خوردن از اردوی تیم ملی نتوانستم خودم را جمع کنم و با توجه به اینکه مدتی از تمرینات فاصله گرفتم از سایر اعضای تیم جا ماندم. در اردوی جدید هم که دعوت شدم در حالی‌که از نظر بدنی از بقیه عقب بودم، اما مانند سایر کشتی‌گیران تمرین می‌کردم. در حالی‌که باید تمرینات سبک‌تری انجام می‌دادم و کم‌کم فشار را بالا می‌بردم. در جام جهانی در ۳ مسابقه سخت در فشار ۱۰۰ درصد تمرینات روی تشک رفتم که باعث شد نتیجه لازم را نگیرم. تنها من نبودم که شکست خوردم بلکه کشتی‌گیران دیگری هم بودند که حتی عملکردی بدتر از من داشتم، اما مورد حمایت کادر فنی قرار گرفتند.

طحان درباره عدم دعوتش به مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی آزاد و اینکه گفته می‌شود مصدوم است گفت:‌ هیچ آسیب‌دیدگی ندارم، اما بعد از حضور در سه مسابقه فرانسه، بلاروس و جام جهانی با نهایت بی‌احترامی من را خط زدند. اعضای شورای فنی این تصمیم را گرفته‌اند و حتما دلایل خودشان را دارند، اما باید شرایط من هم لحاظ می‌شد که نشد.

وی خاطر نشان کرد: هرچند اعضای شورای فنی در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ هم زیاد مایل به انتخاب من نبودند، اما با عملکردم آنها را مجاب به انتخاب کردم. هر چند شورای فنی نظر می‌دهد، اما تصمیم نهایی با رسول خادم است که تمام جوانب را در نظر می‌گیرد. برای خادم ارزش و احترام زیادی قائل هستم چون باهوش است و با ظرافت خاصی تیمش را انتخاب می‌کند؛ حالا هم مطمئنم بهترین نفرات را برای المپیک انتخاب خواهد کرد چرا که مانند یک شطرنج‌باز مهره‌هایش را خوب می‌چیند و دقیق عمل می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *