میزبانی ساری در مسابقات بین‌المللی تکواندو جام فجر

نسیم ورزش : رئیس هیات تکواندو مازندران گفت که مسابقات بین‌المللی تکواندو جام فجر در ۲ بخش مردان و زنان اواخر فروردین ماه سال آینده در ساری برگزار می شود.

 

مسابقات بین‌المللی تکواندو جام فجر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، فیض الله نفجم افزود : بیست و هشتمین دوره این رقابت ها در بخش مردان و هفتمین دوره این مسابقات در بخش زنان از ۲۷ فروردین ماه به مدت ۲ روز در سالن ورزشی سید رسول حسینی ساری برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد : از سوی فدراسیون تکواندو از کشورهای معتبر و صاحب سبک دنیا برای شرکت در این مسابقات دعوتنامه ارسال شده که منتظر موافقت آنها برای شرکت در مسابقات هستیم.
نفجم گفت : در نظر داریم تا با تیم قوی از کشورمان که دارای رنکنیگ جهانی نیز است ، در برابر تیم های خارجی در این مسابقات شرکت کنیم.
دوره گذشته مسابقات بین المللی تکواندوی جام فجر با حضور تکواندوکارانی از ارمنستان ، برزیل ، هند ، عراق ، لیبی ، روسیه ، آذربایجان ، سنگال ، ترکیه و افغانستان و در ۴ وزن المپیکی برگزار شد.
تیم ایران در آن مسابقات با ۳ نشان طلا، ۲ نقره، ۴ برنز و ۴۲ امتیاز جام قهرمانی را در خانه نگه داشت ، تیم افغانستان با یک نشان نقره و ۲ برنز و ۱۶ امتیاز دوم شد و تیم روسیه با یک مدال طلا و ۱۲ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
در بخش تیمی آن رقابت‌ها نیز شهدای ساری با کسب ۲ مدال طلا ، یک نقره و یک برنز و ۳۴ امتیاز قهرمان شد ، تیم شهرداری و شورای شهر کرج با یک طلا ، یک نقره و ۲ برنز و ۲۶ امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستادند و تیم افغانستان الف با یک مدال نقره و یک برنز و ۱۲ امتیاز عنوان سوم را به دست آورد.
مسابقات جام فجر ‘ جی ۱ ‘ (G1) است و به دارندگان نشان طلا ۱۰ امتیاز ، نقره ۶ و برنز ۳٫۶ امتیاز برای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *