مهجور ماندن دوومیدانی مازندران در بخش بانوان!!!/گلستان چهارم شد/سه ورزشکار سهمیه آسیا گرفتند

 

نسیم ورزش: متأسفانه ورزش دوومیدانی  مازندران بخصوص در بخش بانوان بسیار مهجور مانده به نحوی که این استان در سالهای اخیر از داشتن حتی یک ورزشکار برتر در مسابقات قهرمانی کشور بانوان محروم بوده است. در حال حاضر نیز اکثر شهرهای استان مازندران فاقد فعالیت بانوان دوومیدانی کار می باشد.

تیم تهران به عنوان قهرمانی رقابتهای دوومیدانی داخل سالن بانوان قهرمانی کشور گرامیداشت دهه فجر، دست یافت. مسابقات دوومیدانی داخل سالن بانوان قهرمانی کشور در حالی به پایان رسید که، تیم تهران با کسب ۵۳ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد، سه ورزشکار جواز حضور در رقابتهای دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا را کسب کردند و سه رکورد ملی داخل سالن شکسته شد.

در این مسابقات پس از تهران تیم های خراسان رضوی با ۵۲ امتیاز و فارس با ۳۳ امتیاز در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند. همچنین تیم های گلستان، اصفهان، البرز، همدان و اردبیل نیز در رده های چهارم تا هشتم قرار گرفتند.

این مسابقات پس از ۲۰ سال برای نخستین بار با حضور ۱۵۱ ورزشکار از ۲۹ استان در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد که در پایان فرزانه فصیحی در دوی ۶۰ متر، سپیده توکلی در پنجگانه و لیلا رجبی در پرتاب وزنه جواز حضور در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا در قطر را به دست آوردند. همچنین فصیحی در دوی ۶۰ متر، توکلی در پنجگانه و الناز کمپانی در دوی ۶۰ متر با مانع رکوردهای ملی داخل سالن را جابجا کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *