منطقه آزاد مازندران در شورای عالی منطقه آزاد کشور به تصویب رسید

نسیم ورزش : شورای عالی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی با تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به منطقه آزاد موافقت کرده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور هم در پی این موافقت ، مهدی سجوی ، مشاور استاندار مازندران در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را به عنوان مدیر پروژه منطقه آزاد تجاری – صنعتی امیرآباد منصوب کرد .
اکبر ترکان در حکمی که برای سجودی صادر کرد ، نوشت : انتظار می رود ضمن ساماندهی حرکت منظم و مستمر جهت رشد و رونق منطقه با استفاده از مزیت های جغرافیایی و ظرفیت های قانونی مناطق آزاد، اهتمام جدی را به عمل آورده تا زمینه برای استقرار سازمان منطقه آزاد در کمترین زمان ممکن فراهم گردد.
بندر امیرآباد با یک هزار هکتار مساحت ، بزرگ ترین بندر شمال کشور در حاشیه شرقی دریای خزر در شهرستان بهشهر است .
این بندر که در کریدور شمال – جنوب قرار دارد ، با داشتن ۱۶ کیلومتر شبکه ریلی داخلی ، بیشترین حجم صادرات دریایی شمال کشور را انجام می دهد.
بر اساس آمارهای رسمی ، پارسال حدود ۴۳۵ میلیون دلار کالا از مازندران به خارج کشور صادر شد که نیمی از صادرات غیرنفتی این استان در این مدت از بندرامیرآباد به روسیه و کشورهای آسیای میانه صادر شد.
موقعیت راهبردی بندرامیرآباد واستقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این گذرگاه اقتصادی در سال های اخیر باعث شد تا طرح افزایش دو برابری مساحت بندر به ۲ هزار هکتار کلید زده شود.
ایجاد منطقه آزاد تجاری از مطالبات مهم و چند دهه ای مردم مازندران بود که به صورت جدی در دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو