معرفی رئیس جدید اداره اوقاف سوادکوه و سوادکوه شمالی

نسیم ورزش : آئین تکریم و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سوادکوه و سوادکوه شمالی روز یکشنبه با حضور مدیر کل اوقاف مازندران و مسئولان در سالن شهرداری زیراب برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، در این مراسم از زحمت های حجت الاسلام نقی پورنوروز قدردانی و حجت الاسلام فتاح سوادکوهی به عنوان رئیس جدید منصوب شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران در مراسم معارفه رئیس جدید اداره اوقاف سوادکوه گفت : وقف یک حسنه بی دلیل و ماندگار است و هیچ تغییر و تحولی در ان به وجود نمی آید.
حجت اسلام ستار علیزاده افزود : نهادینه کردن وقف یک وظیفه عمومی است و هر کسی در هر پست و منزلتی که قرار دارد باید در حوزه آثار کارآمدی وقف تلاش کند.
وی با بیان اینکه تا سال ۸۶ تعداد کل وقف جدید در کشور سالی ۱۹۶ وقف جدید بوده است ، ادامه داد : این درحالی است که سال گذشته در استان مازندران شاهد ۲۰۰ وقف جدید بوده ایم و امسال تعداد وقف جدید در این استان ۸۰ وقف رسیده است.
علیزاده همچنین با اشاره به اینکه در حوزه تبلیغ و ترویج وقف همه به ویژه ائمه جمعه و اصحاب رسانه باید تلاش کنند ، ادامه داد:افرادی که می توانند در حوزه نهادینه کردن وقف ورود پیدا کنند با اطلاع رسانی دقیق باید ما را دراین امر کمک کنند.
فرماندار سوادکوه در این مراسم گفت که خدمت در نظام جمهوری اسلامی برای همه یک فرصت و غنیمت است که باید از فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد.
عبدالجواد توحیدی مقدم افزود: جابه جایی مدیران یک امر طبیعی است بنابراین آنچه که باید یک مدیرباید آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهد این است که یک خدمتگزار خوبی برای مردم باشد.
وی همچنین با بیان اینکه بخشی از تمدن اسلامی مرهون پدیده وقف شده است ، گفت: وقف می تواند در تمامی حوزه ها تاثیر گذار و حرفی برای گفتن داشته باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سوادکوه و سوادکوه شمالی در این مراسم گفت که خدمت به مردم بالاترین و بزرگترین افتخاری بوده است که نصیبم شده است و در این مدت برهه زمانی تمام سعی و تلاشم بر آن بود تا خدمتگذار خوبی برای مردم شهرم باشم.
وی با بیان اینکه در سوادکوه و سوادکوه شمالی ۹۵ امام زاده در سامانه اوقاف به ثبت رسیده است ، افزود :تعداد موقوفات منفعتی ۱۲۱ مورد است.
نقی پورنوروز با تاکید براینکه در این شهرستان به موقوفات جدید طبق نیات روز جامعه نیاز است ، گفت : باید به مسایلی مانند کمک به دارو و درمان ، تبلیغ و ترویج برنامه های قرآنی ، کمک به فقرا ، مستمندان ، کمک به ورزش جوانان و ازدواج جوانان باید در این شهرستان توجه جدی شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سوادکوه و سوادکوه شمالی از خیراندیشانی که در امر ساخت و ساز اوقاف این اداره را کمک کرده اند ، تشکر کرد و گفت : زمینه رشد در موقوفات نشات گرفه از اعتقادات مردم و زائرانی است که با این اعتقادات خود حدود ۲۲۸ میلیون تومان در غالب طرح مودت عمرانی به امام زاده ها کمک کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *