معاون فنی پست جمهوری اسلامی ایران : ایجاد و فعالیت پست از افتخارات تاریخ ایران است

نسیم ورزش: مهسا جنکوک / معاون فنی پست جمهوری اسلامی ایران در همایشی که به مناسبت ۱۷مهر ماه روزجهانی پست در ساری برگزار شد، با اشاره به اینکه ۱۷ مهر ماه روز جهانی پست است و ۱۹۳ کشور این روز جشن می گیرند،تصریح کرد: آغاز پست در تاریخ از افتخارات ایران است.

اسماعیل بداغی افزود: اگر چه ویژ گی های پست قدمتی چند هزار ساله دارد ولی توانسته است خودرا متناسب با نیاز های جدید جهان وقف نماید.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر شاهد رفع زیان دهی بوده ایم و از پست سنتی رها و همگام با تکنولوژی به جلو  درحال حرکت هستیم.

بداغی خاطرنشان کرد: در دولت الکترونیک پست جایگاه ویژه ای دارد و مهم ترین استراتژی در پست نوآوری است.

مدیر کل پست مازندران در گفتگو با خبرنگاران گفت: پست جمهوری اسلامی هم اکنون در حال پوست اندازی است و به سمت نو شدن می رود زیرا پست قدیم دیگر نمی تواند جوابگوی نیاز مردم باشد.

مهندس علیرضا قاسمیان ، با بیان اینکه پست مهمترین وظایف را در بین ادارات در کنار همه افراد جامعه بر عهده دارد، افزود: پست یک سازمان خدمت محور است و همه سازمانها ی خدمت محور مسئول نیازهای مردم است.

مدیر کل پست مازندران خاطر نشان کرد:  اگر در گذشته محور اصلی پست، نامه بود، امروزه به دلیل توسعه ارتباطات و تکنولوژی، این نیازها را بطور دیگری برطرف شده است زیرا پست بر موج فعالیت های جدید استوار است و نقش خود را بطور حیاتی تر در بشر بوجود آورده است .

مهندس قاسمیان  با تاکید بر اینکه اگر پست در رفاه خدمات اجتماعی نباشد نمی تواند در شاخص های جدید قرار گیرد، گفت: پست نقش های جدیدی را برعهده دارد و پشتوانه تحقق الکترونیک است و بعنوان یکی از خدمت گزاران محیط زیست برای بهبود بخشیدن محیط زیست فعالیت می کند .

استاندار مازندران نیز در آئین تجلیل از فعالان عرصه پست,  با بیان اینکه پست در ایران قدمتی ۳هزار ساله دارد، گفت: اکنون پست از حالت سنتی خارج و به سمت الکترونیکی درآمده است.

دکتر ربیع فلاح افزود: ارزش کار پرسنل پست در حدی  بالا است که قابل تعریف نمی باشد و از این روی قرار است تمامی ادارت طبق تبصره ۴۰ وظایف خود را به پست واگذار نمایند.

استاندار مازندران با اشاره به سفر رئیس جمهور به مازندران عنوان داشت: در طی این سفر رئیس جمهور از وضع موجود پست اظهار رضایت کردند و اعتباراتی را به این استان تخصیص دادند که اعلام خواهد شد.

در پایان این همایش نیز به صورت نمادین از ۱۷ نماینده پست تشکر و قدردانی به عمل آمد و به ۴ نفر به نمایندگی از کل موتور سواران سوئیچ موتوسیکلت اهدا شد و در آخر کبوترانی را به عنوان قدیمی ترین نامه رسانان رها کردند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *