معاون صندوق کار آفرینی امید مازندران: اخذ مجوزهای کسب و کار برای فعالان باید تسهیل شود

اختصاصی نسیم ورزش : محمدرضا حاتمی معاون صندوق کار آفرینی امید استان مازندران طی مصاحبه با خبرنگار پرش گفت: صندوق کارآفرینی امید از سال ۸۵ با تصویب شورای اداری و حمایت از کسب و کار خرد انجام شد.و یک صندوق با هدف حمایت از اجتماع فعال و دارای انگیزه می باشد.

و همچنین این صندوق دنبال حمایت از کسب و کار بزرگ نمی باشد و با هدف توسعه اشتغال شروع به انجام فعالیت نموده است‌.

به گزارش خبرنگار گروه رسانه ای پرش، حاتمی بیان نمود: شخصی را به عنوان تسهیلگر داریم که اگر فرد نیاز به آموزش داشته باشد از طرف صندوق برای آموزش و توانمندی کسب و کار کمک میکند و نظارت اجرای طرح هم به عهده ما می باشد.

وی در خصوص حمایت از صنعتی سازی بیان نمود: ما چون از‌کسب و کارهای کوچک و متوسط حمایت میکنیم به دنبال صنعتی سازی نیستیم زیرا صنعتی سازی بیشتر برای کسب و کار های بزرگ‌است. وی خاطر نشان کرد: ۲نوع تسهیلات در صندوق داریم که شامل : هم‌افزایی با سپرده های مردمی:  یعنی شخصی که کسب و کاری دارد نیازمند به کمک و توسعه و سرمایه در گردش می باشد و هم‌افزایی میکند و  سرمایه خودش ا ست و هم بخشی را ما کمک میکنیم.

و موضوع دیگر که بدون هیچ سپرده ای از جوانان بیکار حمایت میکنیم  ک کسب و کاری را راه اندازی کنند.

وی در خصوص تسهیلات خانگی و خود اشتغالی بیان داشت: ۲۰ درصد تسهیلات برای مشاغل خانگی

و ۸۰ درصد آن برای خود اشتغالی و راه اندازی کسب و کار انجام می شود و منابع مالی ما سالانه تعیین میشود که بستگی به سال و اقتصاد و حمایت و … دارد و ممکن است مواردی مثل توسعه اشتغال روستایی که اعتباری جدا و علاوه بر اعتبار ما پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در صندوق کار آفرینی امید سهم ویژه ای داریم چون تنها موسسه مالی هستیم که بدون سپرده گذاری از اشتغال جوانان حمایت میکنیم.

حاتمی اذعان داشت: اول از همه دستگاه های اجرایی باید کمک کنند یعنی بحث مجوز های کسب و کار را تسهیل کنند چون متقاضیان ما در بحث گرفتن مجوز دارای مشکل می باشند‌.دوم بحث آموزش است که نهاد های آموزشی مثل فنی و حرفه ای میتوانند خیلی کمک کنند و توانمند کنند جوانان را چون ما متقاضیانی داریم که نیاز به ایجاد اشتغال دارند ولی تخصصی ندارند.

وی در پایان گفت:  مشاوران مابرای شروع کسب و کار خوب هستند ولی تا زمانی که تخصص نباشد پایداری را ایجاد نمیکند و نمیتواند به توسعه پایدار برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو