معاون استاندار قزوین: واحد درسی مقابله با اعتیاد در مدارس باید راه اندازی شود

 

نسیم ورزش: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین پیشنهاد داد برای مبارزه موثر و جدی با مواد مخدر باید واحد درسی مقابله با اعتیاد در مدارس راه اندازی شود.

ایوب رحیمی بعدازظهر چهارشنبه در همایش گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که با رویکرد اجتماعی کردن مبارزه در این عرصه در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: از ظرفیت های مکان های آموزشی بویژه مدارس باید برای آگاهی بخشی به جوانان و نواجونان در خصوص آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد استفاده کرد.

وی اضافه کرد: از ظرفیت رسانه ها، شبکه های مجاری، مساجد و مکان های مذهبی و همچنین اعیاد و مناسبت ها نیز باید برای مقابله و پیشگیری از اعتیاد استفاده حداکثری کرد.
این مسئول از اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین معضل های اجتماعی در جهان یاد کرد و گفت: نباید از تشریح وضعیت آسیب های اجتماعی در جامعه که ملموس می باشد خودداری کنیم، چرا که لازم است مردم نسبت به این مسائل آگاهی کامل داشته باشند و برای رفع آنها همراه با مسئولان مشارکت کنند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اضافه کرد: با وجود همه کارها و برنامه ریزی های صورت گرفته، فعالیت های مربوط به مبارزه با مواد مخدر کافی نبوده و آمارها نشانگر افزایش معضل اعتیاد در جامعه است.
این مسئول، رویکرد مبارزه با مواد مخدر را نیازمند اصلاح دانست و گفت: در این راستا باید فعالیت های مربوط به مشارکت های اجتماعی تقویت شود.
وی اضافه کرد: هنگامی که بحث مبارزه با مواد مخدر مطرح می شود ذهن ها به سمت نیروی انتظامی و دستگاه قضائی می رود در حالیکه خانواده ها، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، رسانه ها، ائمه جمعه و صاحبان تریبون نیز در این رابطه باید و در حوزه پیشگیری به ایفای نقش بپردازند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزود: اگر شاهد یک عزم عمومی و همگانی در رابطه با مبارزه با مواد مخدر نباشیم باید شاهد گرفتار شدن تعداد بیشتری از نوجوانان و جوانان در دام اعتیاد باشیم.
رحیمی به نقش خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندان اشاره کرد و گفت: بی توجهی خانواده ها نسبت به فرزندان خود می تواند عامل مهمی برای سوق دادن آنها به سمت آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد باشد.
وی، مقابله با اعتیاد را جزو سیاست های جدی دولت برای رفع و کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و در پایان اظهار داشت: در این راستا باید همه دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد پای کار بیایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *