مطمئنم یک ایرانی از تنیس روی میز المپیکی می‌شود

نسیم ورزش: ملی‌پوش تنیس روی میز ایران گفت: با توجه به حضور چند بازیکن از ایران در مسابقات انتخابی المپیک در هنگ‌کنگ، به نظرم یکی از نمایندگان کشورمان در نهایت سهمیه را به دست خواهد آورد.

نیما عالمیان

نیما عالمیان درباره مسابقات انتخابی تیم ملی که با قهرمانی او به پایان رسید، اظهار داشت: شاهد رقابت‌های سطح بالایی بودیم و همه بازیکنان آمادگی خیلی خوبی داشتند. در این میان عملکرد بازیکنانی همچون نوروزی، عمرانی و اخلاق پسند واقعاً خوب بود همین مسئله باعث شد که سطح مسابقات در این دوره بالاتر از همیشه باشد.

وی در خصوص آخرین شرایط خودش گفت: تمرینات بدی را سپری نمی‌کنم. درست است که در دو ماه اخیر اردوی ملی نداشتیم اما خودم تمرینات را در کنار پدر و برادرم پیگیری می‌کنم تا از آمادگی دور نشوم.

ملی‌پوش تنیس روی میز کشورمان در پاسخ به این سوال که چقدر به کسب سهمیه المپیک امیدوار است؟ عنوان کرد: ما باید در بخش آسیای میانه برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنیم. کارمان خیلی سخت است اما با توجه به اینکه سه، چهار نماینده از ایران در مسابقات هنگ‌کنگ شرکت خواهند کرد، به نظرم یک ایرانی در نهایت تنها سهمیه این بخش از آسیا را به خود اختصاص خواهد داد.

عالمیان با اشاره به شرایط پینگ‌پنگ‌باز قزاقستان گفت: این بازیکن چند ماه است که در اروپا تمریناتش را برگزار می‌کند و تا آنجا که خبر دارم، شرایط خوبی نیز کسب کرده است اما او تنها نماینده کشورش است، در حالی که از ایران چند بازیکن برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند و این مسئله شانس ما را برای رسیدن به المپیک زیادتر می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که برای کسب سهمیه المپیک به چه شرایط نیاز است؟ تصریح کرد: برگزاری اردوهای منظم در ایران و همچنین خارج از کشور و حضور در تورنمنت‌ها و مسابقات بین‌المللی در رسیدن به شرایط مطلوب بسیار موثر است. اگر رسیدگی صورت بگیرد، این پتانسیل برای حضور در المپیک وجود دارد.

پینگ‌پنگ‌باز کشورمان درباره انتخاب علی‌قارداشی به عنوان رئیس جدید فدراسیون گفت: خوشحالم که وضعیت بالاخره مشخص شد و فردی بر سر کار آمد که پیش از این نیز در فدراسیون حضور داشته و همه از او به نیکی یاد می‌کنند.

عالمیان در پایان خاطرنشان کرد: اگر مربی خارجی به ایران بیاید و بتواند تجربیات خود را به مربیان داخلی منتقل کند، این مسئله باعث پیشرفت تنیس روی میز کشورمان می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *