مشکلات چاپخانه داران مازندران با عنوان ‘ توقیف بی ضابطه کاغذ چاپخانه داران ‘

نسیم ورزش : رئیس اتحادیه صنعت چاپخانه داران مازندران از آنچه با عنوان ‘ توقیف بی ضابطه کاغذ چاپخانه داران ‘ گلایه کرد و گفت که این مساله باعث بروز مشکلاتی برای فعالان این عرصه شده است .

 

توقیف بی ضابطه کاغذ چابخانه داران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، علی اصغر دریایی گفت که در ۲ ماه اخیر توقیف و ضبط کاغذهای ارسالی در برخی پاسگاههای مسیر تهران – شمال ، سبب ایجاد این مشکل شده است.
وی ادامه داد : تاکنون پنج چاپخانه دار مازندران از وقوع چنین توقیف کاغذهای مصرفی مجموعه خود اطلاع داده اند .
رئیس اتحادیه چاپخانه داران مازندران گفت : توقیف کاغذ برخی چاپخانه داران استان با عنوان تائید مدارک خرید انجام می شود و تریلی های کاغذ پس از توقیف به کمرگ استان های دیگر همچون البرز انتقال می یابد تا روند اداری برای تائید مدارک خرید و رفع توقیف انجام شود .
بازرس اتحادیه چاپخانه داران مازندران هم با تائید توقیف خودروهای حامل کاغذ چاپخانه داران استان ، گفت که تعداد توقیف ها از پنج مورد اعلام شده به ما بیشتر است برای این که برخی از چاپخانه داران به اتحادیه مراجعه نکرده اند.
سید اسماعیل صالح نژاد افزود : افرادی که به ما مراجعه کردند در حالی کاغذهایشان توقیف شده بود که مدارک لازم از قبیل فاکتور خرید و برگه سبز گمرک در پرونده خریدشان وجود داشت .
وی تاخیر در دریافت کاغذ را زمینه ساز بروز مشکلاتی در روند فعالیت چاپخانه داران مازندران دانست و گفت : تاخیر در تحویل سفارش ها و همچنین بیکاری کارگران از جمله آسیب های این اقدام است .
بازرس اتحادیه چاپخانه داران مازندران گفت : نرسیدن به موقع کاغذ به یکی از چاپخانه داران استان باعث تاخیر در تحویل سفارش با مجموعه ای شد که سال ها با هم همکاری داشتند .
وی افزود : این مساله علاوه بر خسارت مالی ، زمینه بیکاری ۱۷ نفر از کارگران این چاپخانه مطرح مازندران را در یک نوبت کاری به دنبال داشت .
صالح نژاد به پیگیری ها برای رفع این مشکل اشاره کرد و افزود : در حالی مسئولان قاچاق کالا از این کاغذها به عنوان کالای قاچاق نام می برند که این اقلام دارای برگه خرید و اجازه های گمرکی هستند .
اتحادیه چاپخانه داران مازندران در نامه ای که در اختیار ایرنا قرار داد توقیف کاغذهای ارسالی از تهران با وجود دارا بودن فاکتور خرید ، برگه سبز گمرکی در پاسگاه های مسیر تهران – شمال را از مشکلات چاپخانه داران این استان اعلام کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو