مشاور معاون وزیر ورزش و جوانان: جوان ایرانی روحیه بانشاط و نقادانه دارد

نسیم ورزش:مشاور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: جوان ایرانی روحیه بانشاط، پُرشور و نقادانه دارد، خودنمایی از جمله فرصت‌های بسیار خوب جوانی است، لذا اگر ویژگی‌های جوان را باور نداشته باشیم؛ از فرصت تبدیل به تهدید می‌شود.

 به مناسبت هفته جوان با حضور  غلامعلی ابراهیمی‌سوته مشاور معاون امور جوانان و سرپرست اداره‌کل ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، علی اسماعیلی منتخب مردم، یحیی یوسف‌پور فرماندار و حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه و مسؤولان شهری و جوانان نخبه و نمونه محمودآباد، مراسم تجلیل از جوانان افتخارآفرین در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این آئین باشکوه، مشاور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: وقتی در سوم خرداد نام محمودآباد را می‌شنوم، یاد سردار رشید شهید رحیم کریمی می‎افتم که در کربلای ۵ با هم بودیم و مردانگی و مروت را در او دیدم.

غلامعلی ابراهیمی با بیان اینکه در تاریخ شمسی و قمری دو ماه داریم که فرهنگ و تاریخ  ایرانیان را ساختند و اهمیت زیادی برای آن قائل هستیم، اظهار کرد: در تاریخ قمری ماه شعبان نقطه عطفی است که ظهور و بروز تولد ائمه اطهار(ع) از آغاز آن شروع می‌شود و در تاریخ شمسی نیز ماه خرداد است که نقاط عطف زیادی دارد.

وی افزود: در این ماه، روزهای پُرحادثه را در قبل و بعد از انقلاب داریم؛ قبل از انقلاب حادثه ۱۵ خرداد به رهبری امام خمینی(ره) رقم خورد و در بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس، در حوادث سیاسی مختلف، خردادماه نقطه عطفی است.

مشاور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی، گفت: روحیه، سن و شخصیت جوانان کشور، یک مسئله بسیار روشنی را گوشزد می‌کند که تکلیف مسؤولان به‌عنوان مدیران حاضر در حاکمیت و دولت در مقابل جوان چیست.

ابراهیمی بیان کرد: اینکه جوان ایرانی روحیه بانشاط، پُرشور و نقادانه دارد، اهل مشارکت‌جویی است، می‌خواهد دیده شود؛ خودنمایی ازجمله فرصت‌های بسیار خوب جوانی است، لذا تمامی ویژگی‌های جوان را اگر باور و اندیشه نداشته باشیم؛ از فرصت به تهدید تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: خداوند در جوان ویژگی‌هایی را آفریده که باید بر آن احاطه و تسلط داشته باشیم و فرصت‌ها را مغتنم بشماریم، جوان ایرانی براساس آئین و فرهنگ دینی و ایرانی، در چهار دهه اخیر امتحان خود را خوب پس داده است.

مشاور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه امروز اگر از فتح خرمشهر حرف می‌زنیم، جوان ایرانی می‌داند که این پیروزی توسط جوانانی رقم خورده که بین ۱۷ تا ۳۰ ساله بودند، افزود: البته افراد مسن نیز حضور داشتند، اما عمده حماسه‌سازان جوان بودند.

مشاور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: حضور جوان ایرانی، قبل از برجام در مشارکت‎ها بسیار ضعیف بود، اما پس از آن اراده و انگیزه و مشارکت در فعالیت‌های مختلف بسیار زیاد است، زیرا امید در آنها ایجاد شد و انگیزه‌های جوانان بالا رفت.

این مسؤول در پایان گفت: توقع امروز جوانان ما از حاکمیت و دولت، فاکتور دیده‌شدن است؛ یعنی هر وقت جوان دیده شد و شور و نشاط و انرژی بسیار بالای او به‌خدمت گرفته شد، تاثیرگذار بوده و مطمئن باشید اگر امام راحل به‌عنوان یک رهبری کاریزما توانسته است که انقلابی بسیار بزرگ در ۱۰۰ سال اخیر در خاورمیانه انجام دهد، به برکت اعتماد به جوانان بوده است.

به گزارش فارس، در پایان مراسم ضمن قدردانی از پدر شهید مدافع حرم اسماعیل خان‌زاده، از جوانان برتر هر دستگاه نیز تجلیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *