مسابقات کشتی گیله مردی در تنکابن برگزار می شود

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان تنکابن از برگزاری یک دوره مسابقه کشتی گیله مردی با حضور پهلوانان این رشته ورزشی از استان های گیلان و مازندران در تالار ورزشی شهدای روستای سلیمان آباد این شهرستان خبر داد .

روح ا… امین شکوهی گفت : این رویداد بزرگ ورزشی که بزرگداشت دو تن از پهلوانان فقید تنکابن به نام های جعفر حسینی و علی فرحی است از سوم دی ماه به مدت ۲۰ شب در دو بخش سبک و سنگین وزن برگزار می شود و در پایان به سرپهلوانان دو وزن هدایای سنتی  ویژه گوسفند زنده اهداء خواهد شد.
وی افزود : این رویداد فرهنگی ورزشی که از گذشته های دور از نیاکان این سرزمین برای نسل امروز باقی مانده در کنار ورزش دارای فضا و برنامه های فرهنگی خوبی است که سنت حرمت نگه داشتن پیشکسوتان و پهلوانان ، حمایت و تشویق آنها و رواج منش پهلوانی از جمله شاخصه های مهم آن است .
شکوهی بر گسترش فرهنگ ورزش قهرمانی و پهلوانی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت : با توجه به افزایش انواع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد ، ایجاد یک چنین گردهمایی های ورزشی می تواند مانع افزایش رویکرد جوانان به مواد مخدر شود و آنان را به پرداختن بیشتر به امور ورزش نیز تشویق کند.
کشتی پهلوانی گیله مردی از جمله ورزش های آئینی تاریخ مردم گیلان است و به همین واسطه مردم غرب مازندران که بیشتر تحت تاثیر این فرهنگ قرار دارد به طور جدی علاقه مند به این ورزش هستند .
شهرستان ۱۵۰ هزار نفری تنکان در غرب مازندران قرار دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو