مسابقات کشتی بین المللی جام شهید هاشمی نژاد در بهشهر آغاز شد

نسیم ورزش: سیزدهمین دوره مسابقات کشتی بین المللی جام شهید هاشمی نژاد  با شرکت ۱۴ تیم داخلی و چهار تیم خارجی در سالن ورزشی شهید هاشمی نژاد بهشهر در مازندران شروع شد.

 

کشتی آزاد

در این دوره از رقابت ها ۱۱۷کشتی گیر آزادکار داخلی و خارجی به مدت دو روز دراوزان مختلف با هم به رقابت می پردازند.

کشتی گیران آذربایجان، قزاقستان، ارمنستان و گرجستان از جمله تیم های خارجی در این دوره از رقابت ها هستند که با دعوت هیات کشتی مازندران به این تورنمنت بین المللی منطقه ای حاضر شدند.

هیات کشتی مازندران که دوازده دوره این مسابقات را با موفقیت پشت سرگذاشت با همکاری مسئولان عالی رتبه استان از جمله اداره کل ورزش و جوانان و مدیران تاثیر گذار شهرستان بهشهر به دنبال قرار دادن این رقابت ها در تقویم ورزشی فدراسیون کشتی ایران در سال آینده است.

همچنین مسئولان کشتی مازندران قصد دارند تا در سال آینده حداقل از ۱۲ تیم آسیایی برای این رقابت ها دعوت کنند.

شهید هاشمی نژاد امام جمعه مشهد در هفتم مهرماه سال ۶۱ بر اثر حمله انتحاری منافقین کوردل در شهر مشهد به درجه شهادت نائل شد.

مراسم وزن‌کشی سیزدهمین دوره مسابقات کشتی جام شهید هاشمی‌نژاد با شرکت ۲۰ تیم خارجی و داخلی در خانه کشتی بهشهر به پایان رسید.

با شرکت ۲۰ تیم خارجی و داخلی مراسم وزن‌کشی سیزدهمین دوره مسابقات جام کشتی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.

 در این مسابقات ۱۱۵ کشتی‌گیر برای وزن‌کشی به روی باسکول رفتند و قرار است از صبح فردا در سالن شهید هاشمی‌نژاد بهشهر  طی دو روز به مصاف یکدیگر بروند.

 رئیس کمیته داوری کشتی ایران با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه فجر در این مراسم گفت: مازندران مهد ورزش و کشتی ایران است و برگزاری مسابقات بین‌المللی در چنین روزهایی هیئت کشتی مازندران را از دیگر هیأت‌های ورزشی برجسته‌تر می سازد.

 محمدابراهیم امامی یادآور شد: با توجه به اینکه چهار تیم خارجی حضور دارند مطمئن باشید که کشتی‌گیران خوبی خواهند آمد و ما شاهد رقابت‌ها جذابی در این دوره از مسابقات هستیم و داورانی از مازندران، گلستان، تهران، گرجستان، داغستان، ارمنستان و آذربایجان داوری این مسابقات را بر عهده دارند.

 وی از برگزاری کلینیک تخصصی داوری برای داوران این دوره از مسابقات کشتی خبر داد و گفت: این کلاس‌ها امروز برای داوران قضاوت‌کننده برگزار شد و همه مسائل داوری را در ارتباط برای مقررات جدید بازگو کردیم و اولین خواسته ما از داوران این است که عدالت را سرلوحه کار خود قرار دهند و ضمن اجرای دقیق قوانین در ارتباط با عدالت‌محوری دقت بیشتری داشته باشند تا شاهد رقابت‌ها و داوری‌های بسیار خوبی باشم.

 رئیس کمیته داوری کشتی ایران اظهار کرد: کمتر پیش می‌آید داوران ما در سطح بین‌المللی وارد عرصه قضاوت شوند و این میدان بسیار خوبی برای جوانان است تا خودشان را محک بزنند و ما نیز استعدادها و قابلیت‌های داوری آنان را در طول این مسابقات مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و بدون شک بر روی آنها سرمایه‌گذاری کرده و طبق ضوابط بین‌المللی به کلاس‌های حرفه‌ای داوری کشتی می‌فرستیم، زیرا معتقدیم که آنها سرمایه‌های ما در عرصه داوری هستند و پشتوانه خوبی در عرصه ملی و بین‌المللی برای کشور عزیز ما هستند.

 سرپرست تیم گرجستان گفت: خوشحالم که دوباره برای کشتی به مازندارن آمدم و امیدوارم مثل همیشه مسابقات خوبی را ببینیم.

 سرپرست تیم داغستان نیز اظهار کرد: چندمین بار است که در این رقابت‌ها شرکت می‌کنیم و مسابقات جام شهید هاشمی‌نژاد همیشه از سطح خوبی برخوردار است و رقابت‌های این دوره سخت‌تر است.

 سرپرست تیم ارمنستان نیز ابراز امیدواری کرد با پیروزی از مازندران به کشورشان برگردند.

 کارشناسان کشتی معتقدند کیفیت این مسابقات در سطح رقابت‌ها و داوری با شرکت ۱۶ تیم داخلی و ۴ تیم خارجی بهتر از سال‎های قبل است.‎

 این مسابقات با حضور ۱۶ تیم داخلی و چهار تیم گرجستان، جمهوری آذربایجان، داغستان و قزاقستان از  ۱۴ تا ۱۶ بهمن در رده سنی جوانان برگزار می‌شود.‎

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *