مسابقات ورزشی معلولین زیر ۲۵ سال کشور در مشهد برگزار می‌شود

 

 

نسیم ورزش: جشنواره فرهنگی ورزشی مهر رضوی طی تفاهم‌نامه‌ای با واحد فرهنگی و تربیت بدنی آستان قدس رضوی از ۲۰ تا ۲۵ مهرماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در نشستی خبری که در محل این فدراسیون برگزار شد، به تشریح اهداف این فدارسیون و نیز برگزاری جشنواره مهر رضوی پرداخته و به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص ورزش جانبازان و معلولین پاسخ گفت.

 

وی با بیان این که هدف اصلی فدراسیون در سال جاری کسب سهمیه پارالمپیک ریو توسط ورزشکاران جانباز و معلول می‌باشد، گفت: تا الان تمامی برنامه‌های فدراسیون اجرا، اردوهای آماده‌سازی ورزشکاران تشکیل و مسابقات قهرمان کشوری بسیاری نیز برگزار شده است.

 

خسروی‌وفا اضافه کرد: تاکنون ۳۵ سهمیه پارالمپیک کسب شده و امیدواریم بقیه سهمیه‌ها نیز در مسابقاتی چون رقابت‌های دو و میدانی در قطر، مسابقات تیرو کمان در آلمان و تایلند و مسابقات بسکتبال با ویلچر در ژاپن به دست آید.

 

وی در خصوص خانم نعمتی و آقای رنجبر که هم‌اکنون در تلاش برای کسب سهمیه المپیک هستند گفت: حضور این دو نفر در انتخابی المپیک مسلما با برنامه‌های این دو در کسب سهمیه پارالمپیک تداخل خواهد داشت،‌ اما حضور این دو در المپیک، حتی اگر بدون کسب عنوان هم باشد، افتخار بسیار بزرگی است که ورزشکاری معلول بتواند در المپیک شرکت کند، و این کمتر از کسب مدال در پارالمپیک نیست،‌ اما نگرانی ما این است که این دو هم سهمیه المپیک و هم پارالمپیک را به دلیل همین تداخل برنامه‌ها از دست بدهند.

 

سپس رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین به جشنواره مهر رضوی پرداخت و گفت: این جشنواره روز ۲۱ مهرماه افتتاح می‌شود و حدود ۲۰۰۰ ورزشکار زیر ۲۵ سال در ۱۸ رشته آقایان و ۱۰ رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و برای اولین بار است که در کشور مسابقات معلولین به صورت چند رشته‌ای برگزار می‌شود.

 

وی همچنین یکسان‌سازی پاداش ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی را از کارهای بزرگی برشمرد که این فدراسیون انجام داده است و نیز اظهار داشت: موضوع استقلال کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک در مجلس مطرح شده و امیدواریم قبل از پایان دوره مجلس فعلی این کار عملی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *