مسابقات والیبال آسیایی میانه یا مسابقات پرهزینه بی محتوا ؟/ بوی انتخابات در ورزش مازندران چه زود به مشام رسید!!!

 اختصاصی نسیم ورزش/ سید مجید محمدیان: با آغاز فصل بهار ورزش مازندران روزهای حساسی را سپری می کند در سال گذشته پس از روی کار آمدن حسین زادگان جامعه ورزشی به دنبال تابش تدبیر در ورزش مازندران بودند تدبیر واژه ای بود که دولت بارها نوید آن را داده بود.انتقاد

برگزاری لیگ جهانی پرانتقاد کشتی و عدم آماده سازی زیرساختهای لازم و تیم تحمیل شده مازندران که حتی یک کشتی گیر جویباری در آن وجود نداشت و پس از آن برگزاری مسابقات کارگری در مازندران که با یک مدیریت خانوادگی برگزار شد و خروجی آن همچنان بر جامعه ورزش ناشناس می باشد.

سال ۹۳ در ورزش مازندران به پایان رسید و این سوال در ذهن علاقه مندان ورزشی جاری و ساعی شد که تابش تدبیر در ورزش مازندران در چه زمانی رخ خواهد داد؟

متاسفانه در عملکرد مدیر ارشد ورزش مازندران رفتارهای غیر کارشناسی مشاهد شده است و این امر سم مهلکی برای ورزش مازندران می باشد. مدیرارشد ورزش مازندران بارها از حضور چسبیده ها به ورزش ابراز نگرانی کرد مطمئنا مشاوره های کارشناسان ، پیشکسوتان و دلسوزان ورزش استان خواهد توانست راه موفقیت و تعالی را برای ورزش هموار کند.

در حالی که کمبود اعتبارات در ورزش مازندران مشهود است و عدم اختصاص اعتبارات برای هیات ها و تیم های ورزشی موضوع داغ صحبت جامعه ورزشی می باشد برگزاری این مسابقات با تبلیغات فراوان اما فاقد محتوا و خروجی که تنها به یک اسم خلاصه می شود چه سودی برای توسعه ورزش مازندران خواهد داشت.

نگاه های منتقد و منفی به مدیریت ورزش مازندران در حال استارت است و برگزاری مسابقات والیبال آسیایی مرکزی در مرکز مازندران خود تشدید کننده این انتقادها خواهد بود.

موج جدیدی از انتقادات از نحوه برگزاری این مسابقات و انصراف تیم های خارجی از حضور در این مسابقات و شرکت دو تیم داخلی که فاقد رنکینگ بین المللی می باشند و حضور تنها یک تیم خارجی در این مسابقات که نام آسیای مرکزی را با خود یدک می کشد در حال شکل گیری است.

اگر تیم جوانان را فاکتور بگیریم سایر تیم ها در رده سنی زیر ۲۳ سال در این مسابقات حضور دارند و این در  حالی است که مسئولین برگزاری این مسابقات اصرار دارند که این مسابقات در رده سنی بزرگسالان برگزار شده است.

رئیس هیات والیبال مازندران در نشست خبری خود اعلام داشت : اداره کل ورزش و جوانان مازندران به منظور برگزاری مسابقات والیبال آسیای مرکزی از  بسیاری هزینه های خود صرف نظر کرده است و شاید منظور از هزینه ها کمک به سایر هیات های ورزشی مازندران است که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند

برگزاری این مسابقات در ساری در حالی صورت گرفت که تحمل بخش اعظمی از هزینه ها به دوش اداره ورزش و جوانان ساری می باشد و مطمئنا این مبالغ  می توانست در جهت رشد و توسعه ورزش مرکز مازندران موثر واقع شود.

معاون فنی دستگاه ورزش مازندران عنوان داشت: برگزاری مسابقات والیبال آسیای مرکزی باعث رشد و ترقی رشته ورزشی والیبال خواهد شد اما نگفت که بسیاری از کارشناسان والیبال از برگزاری این مسابقات تنها با یک تیم خارجی ابراز نگرانی کردند و کیفیت این مسابقات را مطلوب ارزیابی نکردند و همچنین به اعتراف دبیر هیات والیبال مازندران این مسابقات فاقد محتوا و بار فنی برای والیبال مازندران خواهد بود.

متاسفانه در برگزاری این مسابقات بوی انتخابات در ورزش مازندران به مشام رسید نباید مدیران ورزش مازندران فعالیتی کنند که شائبه حرکات و جریان سازی انتخاباتی ایجاد شود که این امر اتحاد و همدلی در ورزش مازندران را خدشه دار خواهد کرد و به تفرقه افکنی و دشمنی دامن خواهد زد.

نباید با برگزاری چنین مسابقات بی محتوای شان ورزش مازندران را پایین آورد زیرا تنها خروجی برگزاری این مسابقات هزینه های هنگفت و نارضایتی جامعه ورزش خواهد بود.

امید است مسئولین ورزش مازندران که جامعه بزرگ و محترم ورزش برای بهبود روزافزون مسائل پیش روی ورزش به آنها دل خوش دارند نا امید نکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو