مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور در رامسر برگزار شد

نسیم ورزش : مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور در رامسر برگزار شد / علی امینی شاد اعلام کرد:قریب به یقین سال آینده میزبان جام الماس بین المللی در رامسر هستیم.
مسابقات مچ اندازی قهرمانی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سخنگو  فدراسیون پرورش اندام ج.ا.اگفت: شهرستان رامسر ، نمره ۲۰ میزبانی بیستمین دوره رقابت کشوری انتخابی تیم ملی را از آن خود کرد .
از‌سال ١٣٨۵ رشته مچ‌اندازی وارد ایران شد و کمیته این رشته در زیرمجموعه فدراسیون پرورش اندام قرار گرفت و بهمن ۹۷ بیستمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور، انتخابی تیم ملی در بخش آقایان به میزبانی هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان رامسر در اردوگاه فرهنگی ورزشی شهید چمران به مدت دو روز برگزار شد.
لازم به ذکر است ” علی امینی شاد ریاست هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان رامسر در سال ۸۵ میزبان پاور لیفتینگ کشور به مدت ۱۳ روز در رامسر بود و در سال ۹۷ میزبان مچ اندازان کشور شد .
وی  برای سال آتی برنامه های جدی تر در حوزه فعالیت ورزشی خود دارد.
علی امینی شاد، رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان رامسر در مراسم اختتامیه بیستمین  دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور انتخابی تیم ملی که به میزبانی این شهرستان در مجموعه فرهنگی و ورزشی شهید چمران برگزار گردید ، ضمن عرض خداقوت به ورزشکاران حاضر در مسابقه و قدردانی از همکارانش جهت برگزاری این مسابقات اظهار داشت  : بیستمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی کشور با حضور ۶۵۷شرکت کننده از ۲۶ استانهای کشور برگزار گردید ،که توانستیم با اتکال به خداوند منان و پشتوانه مردم نجیب شهرستان و مدیران پای کار و با تلاش همه جانبه همکاران در حوزه ورزش با موفقعیت به پایان برسانیم.
وی تصریح کرد: با توجه به نقش پراهمیت ورزش در نشاط و پویایی در جامعه و نهایتا توسعه و پیشرفت میبایست به سهم قابل توجه آن به عنوان یکی از منابع در  پویایی اقتصاد ی در کشور نیز به عنوان یک صنعت اقتصادی  توجه ویژه کرد.
امینی شاد در ادامه و طی مصاحبه ای اعلام کرد: رشته بدنسازی و تناسب اندام یکی ازبزرگترین رشته های ورزشی جذاب در دنیای امروزی می باشد که دارای رشته های مختلف  فیزیک ،بادی کلاسیک و بادی بیلدینگ ،پاور لیفتینگ ،قویترین مردان،مچ و.. است که اعتقاد داریم همه رشته ها لازم جامعه است و کفایت ورزش را باید در بدنسازی جستجو کرد  که به ظن من ما  بیشترین سهم را نقش ورزش در پویایی و نشاط و سلامت  داریم.
وی اظهار داشت :با توجه به اینکه ورزش مچ اندازی  تازه در استان مازندران جا افتاده است و هنوز بصورت حرفه ای وارد گود نشدیم ،برنامه خیلی خوبی از سوی هیات استان در این زمینه وجود دارد که با مدیریت درست می توانیم نقش پر رنگ تری در میادین قهرمانی داشته باشیم  و این موضوع در بخش بانوان هم بسیار حائز اهمیت است که شاهد رشد در سالهای آتی خواهیم بود.
وی گفت: در پایان بیستمین دوره  مسابقات مچ اندازی در بخش آقایان ، انتخابی  تیم ملی که بدون مشکل و حاشیه در دو گروه دست راست و چپ را با شرکت بیش از ۶۰۰ ورزشکار داشتیم،
توانستیم وعده میزبانی پرورش اندام مسابقات جام بین المللی  الماس را در سال آینده با حضور رئیس فدراسیون جهانی   در رامسر داشته باشیم ، ضمن اینکه در این جام  شرکت کنندگان کارت حرفه ای جهانی دریافت می کنند و این مسابقات در تقویم فدراسیون جهانی نیز هست.
وی ادامه داد: با توجه به هویتمان ، افتخارمان مهمان پذیری و مهمان نوازیست و با توجه به موقعیت استراتژیک و ظرفیت بینظیر شهر رامسر با سیاستگذاری مناسب هم میشود پذیرای گردشگر سلامت بود و هم توریست ورزشی  که ما سعی کردیم در حوزه ورزش پا را فراتر نهاده و از میزبانی مسابقات  کشوری خارج شویم و بتوانیم میزبان مسابقات  آسیایی و بین المللی در رامسر را تجربه نمائیم.
رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان رامسر در ادامه مصاحبه خود اعلام کرد: طی پیشنهادی به فدراسیون پرورش اندام خواستار ثبت و  میزبانی اولین دوره جام خزر و یا جام کاسپین با حضور روسای فدراسیونهای  پرورش اندام کشورهای حاشیه خزر شدیم که بتوانیم بعنوان بنیانگذار جام خزر در رامسر  آن را ثبت بین المللی و آغاز نمائیم.
وی افزود : برای رسیدن به هدف میزبانی مسابقات ملی و بین المللی در رامسر نیازمند حمایت استاندار محترم استان مازندران ،مدیر کل محترم  ،ریاست پرورش اندام فدراسیون و هیات استان مازندران ، فرماندار محترم شهرستان رامسر ،ریاست اداره ورزش و جوانان و دیگر متولیان امر هستیم که تا بتوانیم بهتر از میزبانی ۱۳ روزه پاورلیفتینگ کشوری   که در سال ۸۵ برگزار کردیم،داشته باشیم.
وی اذعان داشت : از همکاری و تلاش پورعلی فرد رئیس فدراسیون، ابوالقاسمی رییس هیات استان مازندران ، رضایی رییس کمیته مچ استان،محمد آزاد فرماندار رامسر ،اعضا محترم شورای شهر رامسر ،علی رمجی ریاست اداره ورزش و جوانان ،سرهنگ شاهنظری نیروی انتظامی ، باقرسلیمی ریاست هلال احمر، محسن رجبی رییس کمیته مچ شهرستان و دکتر فرهنگ ریاست محترم اردوگاه چمران و نیروهای خدوم ان اردوگاه و دیگر اعضای تیم برگزاری و بعضی از مدیران خوب باشگاهها رامسر  که در میزبانی بیستمین دوره مسابقات مچ کشوری در رامسر سهم بسزایی داشتند تشکر و قدردانی نمایم.
در حاشیه بیستمین دوره رقابت مچ اندازان کشور در اردگاه شهید چمران شهرستان رامسر، محمدرضا ابوالقاسمی  رئیس هیات پرورش اندام استان مازندران اذعان داشت: هیات پرورش اندام شهرستان رامسر به ریاست علی امینی شاد همانند مهمان نوازی شانزده سال پیش خود در رامسر اثبات کردند که می توانند بعنوان بازوی قوی بدان امید داشت .
وی گفت: بیستمین دوره رقابت های مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور انتخابی تیم ملی  با حضور ۶۵۷ نفر شرکت کننده از ۲۶ استان کشور به میزبانی هیات پرورش اندام شهرستان رامسر برگزار شد که خوشبختانه بدون هیچ حاشیه ای به مدت دو روز پایان یافت.
وی تصریح کرد: رشته مچ اندازی در استان مازندران در یکسال اخیر رشد چشمگیری داشته و توانستیم در کوتاهترین زمان برنامه های خوبی را در دو بخش بانوان و آقایان اجرایی نمائیم.
وی افزود : با قدرت و اندک تجربه مچ اندازی در مازندران تعداد ۷۸ شرکت را در بیستمین رقابت کشوری به میزبانی رامسر معرفی  و توانستیم در رده جوانان مقام سوم ، مجموع تیمی بزرگسالان مقام دوم و مجموع پیشکسوتان مقام دوم را کسب نمائیم.
وی با اشاره به اینکه برای ۱۵ شهر مازندران مچ استاندارد درست کردیم و تنها ۷ شهر در راه اندازی این رشته مهیج باقی مانده است تصریح کرد: در یکسال اخیر مچ اندازی در استان رشد بی نظیری داشته و هیات با برنامه و مدیریت خوب توانسته اولین کلاس داوری مچ اندازی را با شرکت ۶۳ مچ انداز استانی برگزار نماید که ماحصل این دوره حضور هشت داور مازندرانی در مسابقات کشوری مچ در رامسر بود که شاهد هستیم.
وی ضمن تشکر از کمیته فدراسیون مچ اندازی کشور ، ریاست هیات پرورش اندام و ریاست اداره ورزرش و جوانان شهرستان رامسر و نیروی انتظامی گفت: باعث مسرت و خوشحالی است که با شرکت بیش از ۶۰۰  شرکت کننده هر دست ،شکستگی مچ و حتی کمترین آسیب را نداشتیم و این موضوع در صورتی اعلام می شود که در بیشتر مسابقات مچ اندازی شکستگی مچ وجود دارد.
محمدرضا نصراله زاده سخنگو  و روابط عمومی فدراسیون پرورش اندام ج.ا.ا اظهار داشت: بیستمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور، انتخابی تیم ملی جهت شرکت در مسابقات آسیایی سال ۲۰۱۹ با شرکت ۶۶۰ ورزشکار از ۲۶ استان کشور در دو روز راست دست و چپ دست ، یک رکورد بی نظیر در نوع خودش محسوب می شود که رامسر میزبان دو روزه این مسابقه بود
وی اعلام داشت: خوشبختانه مسابقه مچ کشوری با میزبانی خیلی خوب استان مازندران و رامسر بدون هیچ حواشی ممکن عالی برگزار شد و مورد و یا موارد تحت اشعاع در میزبانی را شاهد نبودیم
وی گفت : شهرستان رامسر خوش اقبال بود که با نمره ۲۰ میزبان بیستمین دوره رقابت کشوری انتخابی تیم ملی شد ،انتظار میزبانی خوبی را با همکاری بی نظیرشان داشتیم که به شایستگی این دوره پایان یافت
نصراله زاده  با اشاره به اینکه میزبانی جام الماس بی شک سهم مازندران هواهد بود ادامه داد: از همکاری عبدالقاسمی  رئیس هیات پرورش اندام استان مازندران،امینی شاد رئیس پرورش اندام شهرستان رامسر بابت همکاری و میزبانی خوبشان در بهتر برگزاری مسابقه تشکر می کنیم و حتما این موفقعیت به فدراسیون ابلاغ خواهد شد
گفتنی ست با همراهی مدیر کل حراست فدراسیون ها حاج آقا فخیمی ، دبیر کل فدراسیون آقای نصیبی ، آقای نصراله زاده مسئول روابط عمومی فدراسیون ، رییس هیات پرورش اندام استان اقای ابوالقاسمی،  مدیر حراست هیات پرورش اندام رامسر اقای حیدری و رئیس هیات بدنسازی و امینی شاد پرورش اندام  رامسر جهت فاتحه و ادای احترام بر سر مزار دکتر لطفعلی پور کاظمی حضور یافتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو