مسابقات بیلیارد قهرمانی کشور در محمودآباد آغاز شد

مسابقات رنکینگ بیلیارد قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی روز یکشنبه به میزبانی هیات بولینگ ، بیلیارد و بولن مازندران در شهرستان محمودآباد آغاز شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، رئیس هیأت بولینگ مازندران همزمان با آغاز این مسابقات گفت که در این مسابقات ۱۰۶ ورزشکار در استان های سراسر کشور به صورت دوره ای و انفرادی در مجموعه ورزشی ‘ راه چوبی ‘ محمودآباد با هم رقابت می کنند.
‘ علی اصغر عباسپور ‘ افزود : این مسابقات در مرحله مقدماتی به صورت دو حذفی و در مرحله دوم تک حذفی برگزار خواهد شد.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد دوستی و تعامل و انجام رقابتی سالم میان ورزشکاران این رشته در سراسر کشور برشمرد.
رئیس هیأت بولینگ مازندران گفت که این مسابقات در تقویم فدراسیون گنجانده شده و همه ساله برگزار می شود.
رئیس هیأت بولینگ مازندران افزود : از سوی کمیته فنی این مسابقات، ۱۰نفر برتر به مرحله نخست اردوی آماده سازی تیم ملی برای شرکت درمسابقات پیش رو قهرمانی آسیا دعوت خواهند شد.
وی یادآورشد: مسابقات رنکینگ بیلیارد قهرمانی کشور وانتخابی تیم ملی تا روز ۲۹ ماه جاری در محمودآباد ادامه دارد.

مسابقات رنکینگ بیلیارد قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی روز یکشنبه به میزبانی هیات بولینگ ، بیلیارد و بولن مازندران در شهرستان محمودآباد آغاز شد .

 در ادامه گفتنی است ، بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. این ورزش نخستین بار در مصر باستان انجام می‌شده‌است. در ایران حدود ۵۰ سال پیش سالن بولینگ تاسیس گردید که غیر اتوماتیک بود. در حال حاضر تهران، تبریز، شیراز، کرج، مشهد، همدان، قشم، قزوین، اصفهان، اهواز، اراک، کیش، رشت،محمودآباد و بابلسرو ابادان دارای سالن بولینگ می‌باشند. در این ورزش توپ‌هایی با وزن متفاوت وجود دارد، وزن توپ‌ها بین ۶ تا ۱۶ پوند می‌باشد. (هر پوند ۴۵۲ گرم است)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *