مسابقات اسب‌سواری در ساری برگزار می شود

نسیم ورزش: رئیس هیئت سوارکاری ساری با بیان اینکه مسابقات اسب‌سواری قهرمانی کشور در ساری برگزار می‎شود، گفت: مازندران سنبل ورزش کشور است اما هنوز رشته اسب‌سواری بنا به دلایلی در بین مردم مازندران به‌ویژه ساری جای نیافته است.

هاتف مرادی با بیان اینکه ورزش سوارکاری شرایط سنی خاصی ندارد و تمام رده سنی می‌توانند سوارکاری کنند، افزود: ورزش سوارکاری محدودیت جنسی ندارد و این مسابقات حتی به‌صورت مختلط برگزار می‌شود.

رئیس هیئت سوارکاری ساری از برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی خبر داد و تصریح کرد: آموزش پایه سوارکاری و پله‌ای، برخورد علمی با اسب از نظر روان‌شناسی در حین سوارکاری و توسعه این رشته ورزشی در بین جوانان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هیئت سوارکاری ساری است.

این مسئول با بیان اینکه مجموعه سوارکاری آراسب تنها مجموعه استاندارد و رسمی فدراسیون در مرکز استان است، گفت: این مجموعه توان برگزاری مسابقات رسمی و حتی کشوری را دارد که در آینده این اتفاق رخ می‎دهد.

مرادی با بیان اینکه هیئت سوارکاری ساری تلاش می‎کند تا تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته این رشته ورزشی در سال جاری افزایش یابد، خاطرنشان کرد: سوارکاری یک ورزش مهیج بوده که در رشته‌هایی همچون کورس، پرش مانع، استقامت، مسابقات سه‌روزه، ارابه‌رانی و کراس کانتری مسابقه برگزار می‌شود.

رئیس هیئت سوارکاری ساری تصریح کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند که سوارکاری یک رشته گران است ولی این‌طور نیست و همه می‌توانند به این ورزش روی بیاورند.

مرادی با بیان اینکه هرچه تعداد باشگاه‌های سوارکاری در استان بیشتر شود، باعث توسعه و رقابت سوارکاران می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز این ورزش در سطح استان به آن صورت جای نیافته نیاز به حمایت بیشتر مسئولان برای پیشرفت این رشته ورزشی است.

وی در پایان با اشاره به اینکه صنعت اسب در کشورهای پیشرفته اروپایی به عنوان درآمد غیرنفتی محسوب می‌شود، گفت: صنعت اسب در کشور آلمان به‎عنوان سومین منبع درآمد دولت در غیرنفتی است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *