«مسائل فرهنگی و اجتماعی علت تاخیر در ازدواج »

 

سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بابلسر در سال۹۵باحضور دستگاهها ی عضو ستاد و به ریاست محمودی چراتی معاونت فرمانداری شهرستان با موضوع تبیین سیاست های حوزه جوانان و برنامه های هفته ازدواج برگزار شد.

ورزش و جوانان بابلسر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، رییس اداره ورزش و جوانان بابلسر با اشاره به ۱۳ شهریور مصادف بااول ذی الحجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع)و حضرت فاطمه سلام الله علیها که بنام هفته ازدواج و تعالی خانواده نامگذاری گشته،به اهمیت مقوله ازدواج و تاکیدات دین مبین اسلام به این امر مقدس اشاره و تاکید کرد که ازدواج یک امر شخصی است که می بایست زیر چتر خانواده انجام گیرد و هرکجا که نقش خانواده هاکم رنگ گردد دولت بعنوان نقش هدایت گر و سیاست گذاری در جهت جبران ضعف ورود پیدا می کند.

اسماعیل پهلوان به یافته ها و پژوهش های بعمل آمده در زمینه علت تاخیر در ازدواج جوانان اشاره و عنوان کرد در صورتیکه خیلی ها اشتغال و مسکن رو اصلی ترین دلیل تاخیر در ازدواج دانسته،پژوهش ها و یافته ها دلایل فرهنگی و اجتماعی را اولویت اول تاخیر در این زمینه می دانند.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بابلسر بر کاربردی شدن جلسات ستاد تاکید و بیان کرد در استراتژی سال۹۵ حداقل شش جلسه ستاد در قالب موضوعاتی نظیر اشتغال،ازدواج و تعالی خانواده ،مسکن،اوقات فراغت و تفریحات سالم ،تقویت هویت ملی و مذهبی و آسیب های اجتماعی لحاظ و از تشکیل کارگروه هریک از موضوعات شش گانه جهت بررسی،آسیب شناسی و جمع آوری آمار و اطلاعات و طرح در جلسات ستاد امور جوانان اشاره کرد.
اسماعیل پهلوان از برنامه های اولویت دار اداره ورزش و جوانان بابلسر را تشکیل و تقویت سازمان های مردم نهاد در حوزه جوان بیان و از تمامی اعضاء ستاد خواستار همکاری لازم در زمینه تشکیل سازمانها و تشکل های غیردولتی درزمینه جوانان شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو