مسئولیت فدراسیون انجمن ها ورزشی پس از تغییرات در رشته های المپیکی

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی با اشاره به پیوستن سه رشته بیس بال، سافت بال و موج سواری به المپیک گفت: این موضوع مسئولیت و رسالت ما را دو چندان می کند.

82178519-70919098

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، «محمد علیپور» افزود: بر اساس تصمیم کمیته بین المللی المپیک پنج رشته به بازی های المپیک اضافه شد که سه رشته بیس بال، سافت بال و موج سواری تحت پوشش این فدراسیون است و لذا باید با برنامه ریزی و تلاش بیشتر در راه اعتلای بیش از پیش این سه رشته بکوشیم.
وی افزود: این رشته ها به اضافه راگبی، المپیکی هستند و باید حمایت ها بیشتر از گذشته باشد.
علیپور اظهار داشت: برای المپیکی شدن بیس بال و سافت بال، سال گذشته نشستی با «ریکاردو فراکری» رییس جهانی این دو رشته در تهران داشتیم که خوشبختانه بسیار موثر بود و این چهره صاحب نام به همراه دیگر کشورهای عضو، در این مسیر گام های اساسی برداشت.
وی افزود: مقرر شده از المپیک ۲۰۲۰ توکیو بیس بال، سافت بال و موج سواری به دیگر ورزش ها اضافه شود، ضمن اینکه راگبی از پیش جزو رشته های المپیکی بود. امید است که بتوانیم دست در دست هم و در پرتو تعامل و همگرایی راه را برای حضور ورزشکارانمان در المپیک آینده هموار کنیم.
کمیته بین المللی المپیک در نشست هیات اجرایی خود در پیش از آغاز المپیک در شهر ریودوژانیرو برزیل با اضافه شدن پنج رشته جدید شامل کاراته، بیس بال و سافت بال، اسکیت برد، صخره نوردی و موج سواری به بازی های المپیک موافقت کرد.
بر اساس این تصمیم، ورزشکاران این پنج رشته می توانند از المپیک ۲۰۲۰ توکیو با یکدیگر رقابت کنند.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ از ۱۵ تا ۳۱ مرداد با حضور ۱۰ هزار و ۴۴۴ ورزشکار از ۲۰۶ کشور و بر پایی ۳۰۴ رویداد در ۲۸ رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در ۱۴ رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو