مرگ کوهنورد ۶۷ ساله آلمانی در ارتفاعات حصارچال علم کوه مازندران

 پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش : سخنگوی اورژانس ۱۱۵ مازندران گفت که کوهنورد ۶۷ ساله آلمانی در ارتفاعات حصارچال علم کوه کلاردشت درغرب این استان درگذشت.

مرگ کوهنورد آلمانی در علم کوه مازندران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، ذکریا اشکپور دلیل مرگ این کوهنورد آلمانی را بنابه گفته پزشک معالجش ایست قلبی و ضربه مغزی ناشی از سقوط از ارتفاع پس از ایست قلبی اعلام کرد.
وی افزود : جسد این کوهنورد با یک فروند بالگرد از ارتفاعات علم کوه به پایین منتقل شد و پس از بررسی پزشکی هیچ گونه علائم حیاتی نداشت.
به گفته وی براساس پیش بینی نیروهای اورژانش کلاردشت و با بررسی جسد این کوهنورد مشخص شده که مدت زمان زیادی از مرگش گذشته است.
یک گروه از کوهنوردان آلمانی که این کوهنورد ۶۷ ساله نیز در بین آنها حضور داشت، هفته گذشته برای فتح علم کوه به منطقه کلاردشت در غرب مازندران اعزام شدند.
قله علم کوه نیز با ارتفاع حدود چهار هزار و ۸۵۰ متر در قسمت جنوب غربی شهر کلاردشت واقع است.
قله علم کوه پس از دماوند دومین قله بلند ایران است.

در ادامه گفتنی است ،علم‌کوه نام کوهی با ارتفاع قله ۴٨۵٠ متر است که در منطقهٔ تخت سلیمان در استان مازندران واقع شده‌است. قلّهٔ علم کوه پس از دماوند دومین قلهٔ مرتفع ایران به شمار می‌رود. بیشتر شهرت این قله به خاطر دیواره‌ایست که در دامنهٔ شمالی آن واقع است و دارای فنّی‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگ‌نوردی و دیواره‌نوردی در ایران است. این دیواره در ایران، جایگاهی مانند کی۲ در جهان را داراست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *