مرد خندان ساروی با رفتنش همه را گریان کرد…

اختصاصی نسیم ورزش /  صبح همه چیز بر روی سرمان آوار شد روز با خبری شوک آور آغاز شد خبری که نمی توانستیم باورش کنیم خبرها در فضای مجازی پخش می شد مهدی رفیعی رفیق ، دوست و برادر عزیزمان پر کشید. سخت است از نبودنش بگویم. اشک کاغذ سفید و خشک را تر می کند و چه ساده دیگر لبخندت را نمی توانیم ببینیم.

 

مرد خندان ساروی
مگر می شود دوستی عزیز که همیشه با شور و نشاط مثال زدنی اش باعث شعف و انرژی برایمان می شد را دیگر نبینیم. از ما دور شد و ما را در غم و اندوهی فراوان فرو برد . پاییز زندگی مهدی فرا رسید.
خبری شوک آور به تمامی ما اعلام کرد دیگر مهدی در بین ما نیست دیگر از لبخندهایش محروم خواهیم شد و چه شد که اینطور ساده مهدی را از دست دادیم؟
سکوت باید کرد و با این کار آرامش را برای دلهایمان گرامی بداریم پر کشیدنش برایمان سخت و دشورا است و باورمان هنوز یخ زده است.

بدرقه ای بزرگ برای مردی رفیع…
همه دوستان و آشنایان برایشان خیلی سخت است خاطرات خوبی را با جوان پور شور شهرمان داشتیم و چه ساده او را به خاک سپردیم.
وقتی فرزندان رشیدش را در روز خاکسپاری اش دیدم دلم سوخت. چه آرام در سوگ نبود پدر اشک می ریختند چه مظلومانه غم خود را بروز و ظهور می دادند. پدرشان را صدا می زند و اشک ها مجالی برای دیدن این تصاویر دردناک نمی داد گویی اشک هایمان نمی خواست این لحظات را مشاهده کنیم.
ورزش مازندران عزادار شد ، صنایع مازندران در سوگ مهدی نشست و شهر ساری در ایام عزاداری سرو و سالار شهیدان با از دست دادن مهدی در بهت و حیرانی فرو رفت.
همه آمدند. در روز خاکسپاری مهدی عزیزمان همه آمدند شاید باورشان نمی شد و می خواستند با چشمان خود نظاره گر باشند. مسئولین و مردم در کنار هم حضور بعمل رساندند نمی خواستند مهدی رفیعی را تنها بگذارند . بدرقه ای از جنس اشک برگزار شد. امامزاده یحیی ساری میزبان نماز میت مهدی رفیعی بود. اشک چشمان مردم را پر کرده بود .
از امامزاده یحیی به محل آرمیدن مهدی بدرقه ای بزرگ رخ داد. مهدی بزرگ بودن خود را با رفتنش به همگان به اثبات رساند مرد پر تاثیر صنعت مازندران چه غمی را برایمان به وجود آورد.
گویی مهدی با رفتنش پیوندی بزرگ بین صنعت و ورزش ایجاد کرد ورزش و صنعت دوش تا دوش هم در روز خاکسپاری مهدی رفیعی حماسه سازی کردند.
یادگاران مهدی رفیعی را فراموش نکنیم فرزندان برومندش که مطمئنا نام مهدی عزیز را ماندگار خواهند ساخت.

لبخندت را فراموش نخواهیم کرد رفیق…
مهدی رفیعی مرد خندان ساروی هیچگاه از یادمان فراموش نخواهد شد مردی که به دنبال صلح و آشتی بود و از حاشیه پرهیز می کرد و دوستان را با هم نزدیک می کرد. اخلاق مدار بود .
مهدی رفیعی پر تلاش و مهربان بود و اینچنین بود که توانست در دل مردم ورود کند و با رفتنش ماندگاری را برای خود به ارمغان آورد. مرد پر انرژی مازندران پر کشید. گویی دیگر تاب ماندن نداشت. شعف و نشاط فراوانی در صورتش نمایان بود و این وجه تمایز او با سایر افراد بود. مهدی جان لبخندت در دل دوستانت حک خواهد شد .فراموشی لبخند پر نشاط مهدی محال خواهد بود.
مهدی رفیعی همیشه بر اتحاد و همدلی شهر ساری تاکید داشت برای آرامش روح مهدی رفیعی از تنش های سیاسی در شهر ساری پرهیز کنیم و با برادری و همبستگی شهرمان را بسازیم تا باشد که کامروا شویم و روح مهدی رفیعی نظاره گر ما خواهد بود.
نمی شود در فضای تشنج و درگیری به دستاوردهای مطلوبی دست یابیم و برای همین موضوع باید اتحاد و همدلی را سرلوحه فعالیتها قرار دهیم.

کدورت ها را کنار بگذاریم شاید فردا دیر باشد…
رفتن مهدی درسی بزرگ برایمان داشت. باید قدر لحظات با هم بودن را بدانیم و برای دوستی و محبت ها ارزش قائل شویم. زیرا جهان محل گذر است و امروز یا فردا همه انسانها دعوت حق را لبیک خواهند گفت و از این دیار رخت سفر خواهیم بست . هیچ چیز را با خود نخواهیم برد حتی جسم بی جانمان هم باقی خواهد ماند و چه خوب است که دلمان خالی نباشد.
نمی شود به سادگی فردی را جایگزین دوستی که با آن خاطرات فراوان داریم نمایم دوستی که بخش اعظمی از زندگی مان را با او گذراندیم. پس باید به آرامی و با حوصله با دوستان و آشنایانمان رفتار نماییم.
کدورت ها را کنار بگذاریم شاید فردا دیر باشد. و دیگر حرفهای را که امروز به زبان می آوریم نتوانیم بیان کنیم و چه سود که تنها حسرت برایمان باقی خواهد ماند.

تسلیم تقدیر الهی خواهیم شد…
مهدی رفیعی از دوستان خوب ما بود که حکمت خداوند در این بود که او پر بکشد و از جمع ما دور شود. مهدی رفیعی را با لبخندی بر لب همیشه بر یاد خواهیم داشت و به احترامش بلند خواهیم شد و فاتحه ای نثار روحش خواهیم کرد.
تقدیر چنین رقم خورد و دوستی عزیز و برادری بزرگوار را از ما دور کرد سر تسلیم به تقدیر الهی فرود می آوریم و حکمت پرودگار را با جان و دل می پذیریم و می دانیم روزی مهدی را خواهیم دید و آن روز نزدیک خواهد بود…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *