برای مردی که ۱۰ سال برای فوتبال بابل تلاش کرد؛ پایان فوتبال خونه به خونه در بابل…

 

پرش: برای مردی که ۱۰ سال برای فوتبال بابل تلاش کرد؛ پایان فوتبال خونه به خونه در بابل…/در سال ۸۹ بود که قاسم حسن‌زاده، مالک فروشگاه‌های زنجیره‌ای خونه‌به‌خونه تصمیم گرفت تا به‌عنوان یک سرمایه‌گذار وارد عرصه ورزش شود تا با خرید یک تیم کشتی برای شهرستان بابل و یکی از نمایندگان استان با خرید مربیان و بازیکنان بزرگی همچون غلامرضا محمدی و رضا یزدانی و برای اولین در تاریخ ورزش ایران با جذب اسطوره‌های سنگین وزن کشتی دنیا (طاها آکگول از ترکیه و ویکتور لبدف از روسیه) در لیگ برتر کشتی حاضر و سرانجام موفق شد تا به فینال این مسابقات برسد اما با حرف و حدیث‌های فراوان به مقام نایب قهرمانی این مسابقات رسید.

 

مردی که ۱۰ سال برای فوتبال بابل
بعد از پایان مسابقات بود که مالک این باشگاه تصمیم به انصراف از ادامه تیمداری گرفت اما این تصمیم به منظور کناره‌گیری از ورزش نبود، چرا که مالک این باشگاه بعد از انصراف از تیمداری در کشتی، تصمیم به حضور در عرصه فوتبال را گرفت و امتیاز لیگ دسته سوم را برای شهرستان بابل خریداری کرد.
پس از خرید امتیاز لیگ دسته سوم، قاسم حسن‌زاده، فرشاد پیوس یکی از اسطوره‌های ملی این مملکت را به‌عنوان سرمربی وارد این شهر کرد و این تصمیم منجر به قهرمانی باشگاه خونه‌به‌خونه در لیگ دسته سوم شده و جواز حضور در لیگ دسته دوم را بگیرد.
قاسم حسن‌زاده این بار پس از حضور در لیگ دسته دوم با مربیان و بازیکنان بزرگی همچون فرهاد کاظمی، مرتضی کرمانی‌مقدم، علیرضا نیکبخت واحدی و علیرضا محمد جهت حضور در شهرستان بابل به توافق رسید، اما سرانجام باشگاه خونه‌به‌خونه از صعود به لیگ دسته اول بازماند.
اما این پایان ماجرا نبود چراکه قاسم حسن‌زاده مرد زحمتکش ورزش بابل، پس از اتمام لیگ با واگذاری این امتیاز، در سال ۱۳۹۴ به فکر خرید امتیاز یک تیم لیگ دسته اولی افتاد اما کمتر کسی در ورزش این استان پیدا می‌شد تا این تصمیم قاسم حسن‌زاده را جدی بگیرد چراکه چیزی به شروع لیگ نمانده بود اما قاسم حسن‌زاده، مرد تنهای ورزش این شهر، ۱۰ روز قبل از شروع مسابقات با خرید امتیاز تیم بهمن شیراز جواز حضور در لیگ دسته اول را گرفت.
از روزی که قاسم حسن زاده همراه با باشگاه خونه‌به‌خونه در ورزش بابل حضور پیدا کرد تا به امروز ۹ سال می‌گذرد و در این مدت بزرگان فوتبال چه به‌عنوان مربی و چه به‌عنوان بازیکن وارد شهری شدند که هیچ سرمایه گذاری جز آقای سعیدیان، مالک باشگاه بیم (به‌مدت دوسال)، نتوانسته در این شهر حضور پیدا کند.
لازم به ذکر است باشگاه خونه‌به‌خونه با مالکیت قاسم حسن‌زاده دو فصل پیش بود که به‌عنوان تنها تیم مازندرانی در تاریخ فوتبال این استان فینالیست جام حذفی شد و در پایان مسابقات لیگ دسته اول
لازم به ذکر است باشگاه خونه‌به‌خونه با مالکیت قاسم حسن‌زاده دو فصل پیش بود که به‌عنوان تنها تیم مازندرانی در تاریخ فوتبال این استان فینالیست جام حذفی شد و در پایان مسابقات لیگ دسته اول هم با تفاضل یک گل کمتر نسبت به تیم نساجی مازندران از صعود به لیگ برتر بازماند.
شاید هیچ فردی تصور حضور علی کریمی، اسطوره ملی ایران، را در شهرستان بابل نمی‌کرد اما این اتفاق فقط بواسطه حضور قاسم حسن‌زاده در این شهر افتاد و شاید قاسم حسن‌زاده هم همانند تمامی انسان‌ها و مدیران در این مدت اشتباهاتی را مرتکب شده باشد اما فراموش نکنیم او تنها و غریبانه در شهر بابل، یک دهه سکان‌دار ورزش این شهر سطح کشور بوده است.
در این مدت مربیان بزرگی چون اکبر میثاقیان، حمید درخشان، علیرضا مرزبان، مهرداد میناوند، نادر دست‌نشان، جواد نکونام، دراگان اسکوچیچ و بازیکنان بزرگی همچون علیرضا نیکبخت واحدی، پژمان نوری، مازیار زارع، محمد غلامی و… وارد این شهر شدند که هرکدام از آنها در فوتبال ایران برای خود جایگاهی دارند و این اتفاق جز با حضور قاسم حسن‌زاده در ورزش این شهرستان امکان‌پذیر نبود.
در تمام این سال‌ها با وجود تنها و غریبانه حاج قاسم حسن‌زاده، نام بابل در ورزش خصوصا فوتبال ایران زبانزد عام و خاص بود.
یادمان باشد که اگر حضور قاسم حسن‌زاده نبود، هیچ‌وقت حس رقابتی هم برای دو باشگاه خونه‌به‌خونه و نساجی مازندران بوجود نمی‌آمد و شاید حالاحالاها فوتبال مازندران در لیگ برتر ایران صاحب نماینده‌ای نمی‌شد.
امتیاز باشگاه خونه به خونه بابل در لیگ دسته اول فوتبال کشور فردا در استانداری مازندران به سرمایه گذاران جدید واگذار خواهد شد.
همچنین مدتی است که قاسم حسن زاده آمادگی خود را برای واگذاری امتیاز باشگاه خونه به خونه اعلام کرده است. بر همین اساس دو سرمایه گذار جوان بابلی به نام های علی اکبر جعفرنژاد و پیمان منیری متقاضی خرید این باشگاه شده اند. طبق برنامه قبلی قرار بود این واگذاری نهایی شود اما با توجه به طولانی شدن روند امور اداری این مسئله به روز دیگر موکول شد.
منیری و جعفرنژاد در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اعلام این خبر به هواداران بابلی اطمینان دادند که کار انتقال امتیاز به پایان خواهد رسید و نام جدید این باشگاه نیز پس از اتمام کار رسانه ای خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو