مردم نگران گیاه مهاجم «سنبل آبی» نباشند و با کارشناسان همکاری کنند

فرماندار ویژه بابل از مردم خواست تا با محیط زیست و سایر دستگاه‌ها جهت جلوگیری از ازدیاد گیاه مهاجم سنبل آبی همکاری کنند.
سنبل بابل نوین (۲)
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، محمدتقی عباسپور  ضمن تایید خبر وجود گیاه خطرناک سنبل آبی در بابل اظهار کرد: در هفته‌های اخیر گونه مهاجم گیاه سنبل آبی در آب‌بندان آغوزبن بابل مشاهده شده که با اطلاع رسانی توسط شورا و دهیار منطقه و ورود به موقع کارشناسان اداره محیط زیست بابل مسئله در حال بررسی است.
سنبل آبی
وی افزود: این گیاه مهاجم دارای رشد سریعتر نسبت به سایر گونه‌های مشابه خود است و گسترش و پوشش آن بر روی حوضچه‌های آب و زمین‌های آبی باعث از بین رفتن آبزیان و تاثیر مخرب بر روی اکوسیستم طبیعی منطقه می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ویزه بابل تصریح کرد: این گیاه با ظاهری فریبنده ممکن است در برخی مراسمات و مجالس برای گل کاری استفاده شود که امیدواریم با اطلاع‌رسانی که در آینده صورت می‌گیرد و پیگیری اهالی رسانه برای دادن اطلاعات درست و مناسب به مردم و شناساندن این گیاه از بروز مشکلات در سلامت فردی افراد و یا تخریب محیط زیست منطقه زندگی مردم جلوگیری شود.

این مسئول ضمن تاکید بر این امر که راه حل‌های مناسبی برای جلوگیری از انتشار این گیاه مهاجم در دنیا توسط کارشناسان معرفی شده، خاطرنشان کرد: ادارات مختلف باید در این زمینه همکاری کنند و جلوی تخریب تالاب‌ها و آب‌بندان‌ها با شیوع این گیاه گرفته شود.

عباسپور در پایان با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی در این زمینه گفت: با همت و پیگیری مسئولان محیط زیست و دیگر دستگاه‌ها از جمله شیلات و جهاد کشاورزی بابل می‌توان این اطمینان خاطر را به مردم این شهرستان داد که مسئله به زودی حل و ریشه‌کن خواهد شد و در این راه امیدواریم عموم مردم با همکاری مناسب خادمان خود را در حل این معضل یاری‌رسان باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *