مردان برانکو سرخ شدند!

 

نسیم ورزش: «یک نفر همه زحمات ما را هدر داد.» این واکنش برانکو ایوانکوویچ به آنچه در مسابقه هفته چهارم پرسپولیس و ذوب‌آهن رخ داد، بود.

سرمربی پرسپولیس که نتیجه شکست ۲ بر یک برابر ذوب‌آهن را هضم نکرده، نسبت به اتفاقات داوری معترض است. سرخ‌ها تیم هجومی برابر مردان یحیی گل‌محمدی بودند؛ تیمی که در بیشتر دقایق توپ را در اختیار داشت و با اینکه موقعیت‌های بسیاری به‌دست آورد، تنها یک‌بار موفق به گلزنی توسط امید عالیشاه شد. هافبک پرسپولیس البته پیش از آن یک موقعیت پنالتی را از دست داده و بعد به جبران فرصت از دست رفته در دقیقه۶۵ پرداخت. این اما پایان بازی نبود و ذوب‌آهن از معدود موقعیت خود در این مسابقه استفاده کرد و ۱۰دقیقه بعد توسط کاوه رضایی به گل تساوی دست یافت. در این لحظات به‌نظر می‌رسید ۲تیم به تساوی رضایت داده‌اند، اما در دقیقه۹۰ مسابقه ضربه پنالتی به سود ذوب‌آهن همه‌‌چیز را به سود ذوب‌آهن تغییر داد.

 

مسعود حسن‌زاده گل پیروزی را به ثمر رساند و این در حالی بود که پرسپولیس در شوک تصمیم علیرضا فغانی در مورد ضربه پنالتی بود. موضوعی که در پایان صدای برانکو ایوانکوویچ را اینگونه درآورد: «متأسفانه همه اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس شده است. من باید اعلام کنم که بازیکنان ما حرفه‌ای هستند و با فوتبال زندگی کرده و هر روز تمرین می‌کنند. نباید حاصل این تلاش‌ها و زحماتشان توسط یک نفر نادیده گرفته شود و این اتفاقات رخ دهد.» این نتیجه اما پرسپولیس را در پایان هفته چهارم با یک امتیاز در قعرجدول نگه داشت تا هادی نوروزی، کاپیتان پرسپولیس تأکید کند: «ما بازی را به ذوب‌آهن نباختیم بلکه به فغانی باختیم. همه دیدند که او چه اشتباهاتی داشت. واقعا نمی‌دانم چرا با تیم ما اینگونه رفتار می‌کنند؟ کسی هم پاسخگوی عملکرد آنها نیست.»

 

  • بازی زیبا، بدون نتیجه

بازی‌های پرسپولیس را اغلب چنین تحلیل می‌کنند که بازیکنان نمایش قابل‌قبولی ارائه می‌دهند، اما در گرفتن نتیجه ناکام هستند. تحلیلی که به‌نظر می‌رسد نوعی رضایت در نارضایتی از عمکلرد برانکو ایوانکوویچ وجود دارد. مرد کروات که پیش‌تر در قامت سرمربی تیم ملی تحلیلی خلاف این موضوع را به دوش می‌کشید؛ زمانی که تیمش به تفکرات «نتیجه‌گرا» بودن متهم می‌شد و البته با همین تفکر این مربی توانست تیم ملی را بدون دردسر به جام جهانی۲۰۰۶ آلمان برساند. برانکو اما امروز سرمربی پرسپولیس است و خودش معتقد است: «برابر ذوب‌آهن موقعیت‌‌های زیادی داشتیم ولی تعداد زیادی از شانس‌های‌مان را گل نکردیم. متأسفانه روز ما اینگونه بود و برای مهاجم این اتفاقات پیش می‌آید.»

 

مرد کروات در فصل تابستانی نقل‌وانتقالات چشم به روی بازیکنانی که لقب ستاره بودن را داشتند، بست و اکنون به‌نظر می‌رسد بازیکن تمام‌کننده ندارد. در عین حال، برخی مخالفت‌ها در باشگاه به‌نظر می‌رسد امنیت شغلی برانکو را به خطر انداخته است. به‌خصوص که این روزها برخی اخبار تأیید نشده مانند حضور افشین قطبی روی نیمکت پرسپولیس هم شنیده می‌شود. آیا برانکو می‌تواند در این شرایط به آینده خود در پرسپولیس خوشبین باشد؟ سرمربی پرسپولیس عنوان می‌کند: «اگر ما الان امتیازات بیشتری داشتیم بازیکنانم در زمین در شرایط بهتری از نظر روحی روانی بازی می‌کردند. ما نیازی به روانشناس نداریم. بهترین روانشناس برای بازیکنان کادر فنی هستند. مربیانی که هر روز در کنار بازیکنان بوده و با آنها صحبت‌های زیادی انجام می‌دهند. در ۲بازی اخیر ما دیدید چه فوتبال خوبی به نمایش گذاشتیم اما قربانی اشتباهات داوری شدیم و متأسفانه نتوانستیم امتیازی کسب کنیم.» با همه اینها، پرسپولیس تیم بدون پیروزی در هفته‌های آینده بازی‌های سخت‌تری مقابل فولاد و تراکتورسازی خواهد داشت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو