مربی مازندرانی کارگاه آموزشی دفاع شخصی در آلمان برگزار می‌کند

نسیم ورزش : مربی بین‌المللی سبک هاپیکدو و دفاع شخصی با دریافت دعوت نامه رسمی و تایید وزارت ورزش به مدت دو روز در سمیناری به همین عنوان کارگاه آموزشی برگزار می‌کند.
دفاع شخصی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ جعفری نوایی مربی بین‌المللی سبک هاپیکدو و دفاع شخصی که با دریافت دعوت نامه رسمی و تایید وزارت ورزش به مدت دو روز در سمیناری به همین عنوان کارگاه آموزشی برگزار می‌کند، در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره برگزاری این کارگاه و علت حضورش در آلمان اظهار کرد: بنده به عنوان مدرس بین‌المللی و با دعوت رسمی و دریافت تایید رسمی وزارت ورزش به این سیمنار دو روز در آلمان دعوت شدم.

وی با اعلام اینکه هشت آبان ماه عازم این سیمنار دو روزه هستم، تصریح کرد: آلمانی‌ها پس از کسب نائب قهرمانی یکی از شاگردانم در مسابقات دفاع شخصی مکزیک پیگیر مربی شاگردم بودند و خواستار حضورم در آلمان شدند.

مربی بین‌المللی سبک هاپکیدو و دفاع شخصی از مازندران با اعلام اینکه علی نادری یکی از شاگردان بنده که در آلمان مشغول تحصیل و باشگاه‌داری می‌کند، زمینه اولیه این سفر را فراهم کرده است، افزود: سبک آموزشی بنده در آلمان مورد توجه متولیان ورزش قرار گرفته و به همین دلیل عازم این مسابقات هستم.

وی در ارتباط با فعالیت این رشته ورزشی در کشور و استان مازندران،خاطر نشان کرد: برای اولین سال مسؤولیت کشوری این رشته را برعهده گرفتم و قرار هست با هماهنگی انجام شده اولین دوره مسابقات کشوری را در آمل برگزار کنیم.

نوایی با اعلام اینکه در حال حاضر این رشته در برخی شهرهای غربی استان آموزش داده می‌شود، تصریح کرد: بنا داریم در صورت حمایت از جانب متولیان ملی و استانی این سبک را در سطح کشور گسترش دهیم در مسابقات رسمی این رشته ورزشی ورزشکاران هفت استان کشور حضور پیدا می‌کنند.

وی تعداد افراد فعال و ورزشکار این رشته در استان را حدود ۴۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: علاقه‌مندی به این رشته ورزشی وجود دارد ولی میزان حمایت‌ها چندان مناسب نیست.

نوایی در پایان از مظلومیت ورزش‌های رزمی به ویژه سبک آزاد در سطح کلان نام برد و گفت: ورزش‌های رزمی به ویژه رشته‌های غیرالمپیکی چندان در کشور مورد حمایت قرار نمی‌گیرند و همیشه از مشکلات مالی رنج می‌برند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو