مربی قرقیزستانی کیوان قنبرزاده پرنده‌ دو و میدانی مازنی تیم ملی در ایران

نسیم ورزش: مربی قرقیزستانی که قرار است هدایت پرنده های دو و میدانی ایران را بر عهده بگیرد، روز شنبه به تهران سفر خواهد کرد. کیوان قنبرزاده، دونده مازندرانی

مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی که در مدت کوتاه حضور خود در این سمت، مذاکرات زیادی با مربیان سرشناس جهان برای هدایت ورزشکاران ایرانی انجام داده، با ایگور پاکلین برای بر عهده گرفتن مربیگری کیوان قنبرزاده و محمد ارزنده به توافق رسیده است.

ایگور واسیلیویچ پاکلین که عضو تیم ملی شوروی سابق بود، مدال های طلای یونیورسیاد سال های ۱۹۸۳ و ۱۹۸۵، قهرمانی اروپا ۱۹۸۶ و مسابقات داخل سالن قهرمانی جهان ۱۹۸۷ و نقره قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۷ را در کارنامه دارد از ۴ سپتامبر ۱۹۸۵ تا ۳۰ ژوئن ۱۹۸۷ رکورد پرش ارتفاع جهان را با دو متر و ۴۱ سانتی متر در اختیار داشت.کیوان قنبرزاده در حال حاضر با پرشی به ارتفاع ۲ متر و ۲۶ سانتی متر، رکورد پرش ارتفاع ایران را در اختیار دارد و برای رسیدن به سهمیه المپیک باید رکورد خود را سه سانتی متر افزایش دهد.

محمد ارزنده نیز رکورد پرش طول ایران را با ۸ متر و ۱۷ سانتی متر در اختیار دارد. ارزنده برای کسب سهمیه المپیک باید به رکورد ۸ متر و ۱۵ سانتی متر برسد اما این ورزشکار چند سالی است که نتوانسته است پرشی نزدیک به ۸ متر نیز داشته باشد.

پاکلین قرار است روز شنبه هفته آینده ( ۱۶ آبان ماه ) به تهران سفر کند تا برای بر عهده گرفتن مربیگری این دو ورزشکار ایرانی، قراردادی با فدراسیون دو و میدانی امضا کند.مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی قرارداد پاکلین را مشروط تنظیم کرده است و وی باید حداقل یک سهمیه المپیک برای ایران کسب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *