مربی تیم ملی کشتی: یزدانی همچنان می تواند افتخارآفرین باشد

نسیم ورزش : مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص اعزام رضا یزدانی به بلغارستان گفت: این آزادکار همچنان می تواند برای ایران افتخارآفرین باشد. نحوه مبارزات او در جام دانکلوف برای کادر فنی اهمیت فراوانی دارد.

مربی تیم ملی کشتی

«ابراهیم مهربان» افزود: رقابت های بین المللی جام دانکلوف بلغارستان جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است. با نظر کادر فنی چهار ملی پوش که سه نفر از آنان در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ مجارستان حضور داشتند، راهی این مسابقات می شوند.
وی اظهار داشت: رضا یزدانی مدتی از میادین بین المللی دور بود. البته او در لیگ امسال به روی تشک رفت و به همراه سه نماینده دیگر که در جام جهان پهلوان تختی کشتی نگرفتند، در تورنمنت معتبر دانکلوف حضور می یابند. هدف کادر فنی از اعزام ملی پوشان به تورنمنت های بین المللی، ارزیابی و محک ملی پوشان برای شناخت ترکیب تیم ملی با کمترین ضریب اشتباه برای حضور در مسابقات پیش رو همچون قهرمانی آسیا، جهانی و گزینشی المپیک است.
مهربان در پاسخ به این سووال که آیا نتایج جام دانکلوف به خصوص برای رضا یزدانی در ادامه راه برای کادر فنی اهمیت دارد؟ گفت: جام دانکلوف برای هر چهار آزادکار اعزامی و رضا یزدانی می تواند سکوی پرش خوبی باشد. یزدانی مدتی از میادین بین المللی دور بود، اما اکنون شرایط خوبی دارد و هنوز می تواند برای کشورمان افتخار آفرینی کند.
وی بیان داشت: نحوه مبارزات یزدانی در این مسابقات، می تواند خیال کادر فنی را برای تصمیم گیری در مورد آینده او راحت کند.
مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در خصوص نتایج ضعیف دو سال گذشته کشتی ایران در سبک وزن و میان وزن، گفت: کادر فنی حتما برای این اوزان برنامه دارد و باید براساس موجودیت کشتی ایران برنامه ریزی کنیم. همگان موجودیت کشتی آزاد ایران را در جام جهان پهلوان تختی در کرمانشاه دیدند و باید با این داشته ها کشتی را به سمت جلو هدایت کنیم.
وی بیان داشت: هر قدر که به مسابقات نزدیک می شویم به فراخور مسابقات و با توجه به داشته های کشتی و شاخصه های فنی کشتی گیران، ملی پوشان برای مسابقات انتخاب می شوند.
این مربی گیلانی تیم ملی در خصوص نقاط ضعف ملی پوشان به خصوص عدم مدیریت کشتی در لحظات پایانی مبارزه، گفت: موارد فنی از سوی کادر فنی کالبد شکافی می شود و در زمان مقتضی، کشتی گیران و همچنین کادر فنی و به ویژه غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی، فیلم کشتی ها را بازبینی و با کشتی گیر صحبت می کنند و شرایطی برای آنها ایجاد می شود تا مشکلات فنی یا روحی و روانی برطرف شود.
وی ادامه داد: دورنمای کشتی ایران تاریک نیست و البته نباید امیدواری هم بدهیم، چرا که کار سخت است و عیار کشتی ایران در دو سال گذشته پیکارهای جهانی مشخص شده و البته از شیران بیشه کشتی ایران هر کار برمی آید و نباید ناامید شویم.
مهربان در خصوص حضور نیافتن حسن رحیمی در جام دانکلوف و اینکه آیا قصد خداحافظی از دنیای قهرمانی را دارد؟ گفت: رحیمی از سوی کادر فنی برای حضور در وزن ۶۱ کیلوگرم این تورنمنت معتبر انتخاب شد و طی تماسی که با کادر فنی داشت، اعلام کرد هنوز آسیب دیدگی قدیمی او از ناحیه زانو برطرف نشده است.
وی ادامه داد: وظیفه کادر فنی احترام به کشتی گیرانی است که در سال های گذشته در میادین مختلف افتخارآفرینی کرده اند و حال اینکه رحیمی در آینده چه برنامه ای دارد، خودش باید تصمیم بگیرد. رحیمی کشتی گیری عنوان دار و با تجربه است و با مشورتی که با اطرافیان خود می گیرد، به طور حتم بهترین تصمیم را در رابطه با آینده خود خواهد گرفت.
مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص کمیل قاسمی ملی پوش وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز گفت: با تصمیم کادر فنی او در کنار تعدادی دیگر از آزادکاران بزرگسال به همراه تیم امید ایران راهی جام جهانی سال ۲۰۱۹ یاکوتسک خواهد شد.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف که در طرح رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی قرار دارد روزهای ۹ تا ۱۲ اسفند در شهر روسه کشور بلغارستان برگزار می شود.
مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم ۴ آزادکار اعزامی ایران به این رقابت ها خواهند بود.
تیم منتخب کشتی آزاد ایران ۸ اسفند راهی بلغارستان می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو