مربیان کوبایی تیم ملی بوکس مدرک درجه سه ندارند !!!

نکته عجیبی که در جذب این دو مربی خارجی وجود دارد این است که آنها حتی مدرک مربیگری درجه سه ندارند. این در حالی است که برخی مربیان ایرانی همچون نهرودی، احدی، کریمی و انصاری دارای مدرک مربیگری سه ستاره هستند.

مربیان کوبایی تیم ملی بوکس مدرک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، فدراسیون بوکس با دو مربی کوبایی برای هدایت تیم ملی بوکس به توافق نهایی رسیده است اما هیچکدام از این مربیان مدرک «سه ستاره» مربیگری ندارند.

 فدراسیون بوکس سرانجام پس از رایزنی و مذاکره با مربیان پرتعداد خارجی، به گزینه نهایی خود برای هدایت تیم ملی بوکس رسید. یک مربی ۵۱ ساله و یک مربی ۵۷ ساله هر دو از کشور کوبا برای مربیگری در تیم ملی انتخاب شده اند تا ماه آینده برای ثبت قرارداد نهایی با فدراسیون بوکس راهی ایران شوند.

نکته عجیبی که در جذب این دو مربی خارجی وجود دارد این است که آنها حتی مدرک مربیگری درجه سه ندارند. این در حالی است که برخی مربیان ایرانی همچون نهرودی، احدی، کریمی و انصاری دارای مدرک مربیگری سه ستاره هستند. البته داشتن مدرک سه ستاره هرگز گواهی بر بار فنی مربیان بوکس نیست و یا نداشتن آن نمی تواند نافی عملکرد خوب یک مربی باشد. مسئولان فدراسیون بوکس اعلام کرده اند که این دو مربی کوبایی در رزومه خود شاگرد قهرمان المپیکی هم داشته اند.

با این حساب جذب این دو مربی آبی بر آتش اختلاف های تمام نشدنی بوکس ایران است، به شرطی که قرار نباشد یک یا چند مربی ایرانی نیز مثل همیشه در کار مربیان خارجی دخالت کنند. رقم قرارداد این دو مربی به واسطه همین سه ستاره نبودنشان زیاد نیست و بوکس ایران فرصت دارد تا در فضایی آرام و به دور از تنش خود را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *